Polis Tören Kıyafetleri Ve Polis Malzemeleri İçindeki Yeri 

 

Polis malzemeleri bir çok farklı branş kıyafetinden oluşan, oldukça farklı bir ürünler topluluğudur. Daha önce de bahsettiğimiz üzere her branş personelinin farklı ve kendini tanıtır bir üniforma tipi-tarzı bulunmaktadır. Öreğin devriye polisi farklı giyinirken trafik polisi daha farklı bir üniforma kullanmaktadır. Bu üniforma farklılığının haricinde görev yapan personelin günlük görevini ifa ederken kullandıkları ve sadece resmi merasimlerde kullanılanlar yani polis tören kıyafetleri olarakta ayrıca gruplara ayrılır.

 

Polis Tören Kıyafeti Nedir ?

 

Polis kıyafetleri dahili ve harici olarak iki farklı grupta ele alınmaktadır. Dahili sokak polisinin günlük olarak giydiği polis kıyafetidir. Harici ise sadece törenlerde, merasimlerde ve önemli programlarda görevli personelin kullandığı polis kıyafeti olarak nitelendirililr.

 

Polis malzemeleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan polis tören kıyafetleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'ne göre ; Törenlerde memur, amir ve müdür personel tarafından giyilen takım elbiselere denir. Koyu lacivert polis rengindedir. Lacivert tören pantolonu, lacivert tören ceketi, beyaz tören gömleği, lacivert tören kravatı ve törene uygun sade siyah renk deri polis ayakkabısından ibarettir '' şeklinde tarif edilmiştir. Öncelikle polis tören kıyafeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürünün bahse konu polis tören kıyafeti yönetmeliği'ne uygun olmasıdır.

 

Yönetmeliğe Uygun Tören Polis Malzemeleri Üretimi

 

Polissepeti olarak polis tören kıyafetleri alanında imalattan ziyade işini iyi yapan büyük markalar ile çalışmaktayız. Ürün satışı ve satış sonrası kesintisiz yardım destek sunmaktayız.Bu bahsettiğimiz firmaların en başında yıllardır ülkemizde şapa üretimi alanında oldukça önemli işlere imza atmış olan Mercan Şapka'dır. Mercan Şapka ürünleri oldukça kaliteli ve orijinal şekilde imal edilir.

 

Orijinal vasfı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet yönetmeliğin uygunluğundan ileri gelmektedir. Yönetmeliğe uygun olmayan bir çok ürün piyasada satılmaktadır. Polissepeti olarak ürettiğimiz veya sizler için marka ortaklarımızdan temin ettiğimiz her ürünün önce yönetmeliklere uygunluğunu denetlemekteyiz. Ayrıca Wolf Holster markası altında da kendi ürünümüz olan polis tören kıyafetlerini bu sayfamızda sizlerle buluşturuyoruz.

 

Polis Tören Kıyafetleri Hangi Parçalardan Oluşur ?

 

Polis tören şapkası bir merasimde resmi giyinen personel tarafından en çok üzerinde durulan ve özen gösterilen tören polis malzemesidir. Tören kepi düzgün dikilmiş olmalı ve başta nizami bir görüntüsü olmalıdır. Lacivert orijinal polis renginde olmalıdır. Dikişleri sağlam, kumaşı kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır.

 

Bu konuda orijinal mercan şapka ürünleri oldukça başarılıdır. Elde dikilen ve tam anlamıyla el yapımı olan kadın polis tören kepleri de aynı şekilde birebir yönetmeliğe uygun ve beden seçenekleri ile kullanıcılara oldukça rahat bir deneyim sunar.

 

Polis tören rozeti imalatı tarafımıza ait olan, güncel ve en kaliteli kalıplarda, zamak eritme dökme yöntemiyle üretilmiş ürünlerdir. Parlak krom polis göğüs rozeti olarak ta billinen bir polis malzemesidir. Arkasında orijinal takma aparatları bulunan polis rozeti bilindiği üzere polis müdür tören rozeti olarak ayrı sarı renkte üretilmektedir.

 

Polis tören pantolonu, polis tören gömleği ve polis tören ceketi gibi tören malzemelerinin kişiye özel olması sebebi ile imalatını yapmamaktayız. Seri üretime uygun olmamaları ve polissepeti ürün satış stratejileri gereği bu sayfada sizlere malesef sunamamaktayız. Polisseepeti polise dair her ürünü değil yalnızca layığı ile üretebildiği yada ürününe güvendiği firmaların polis mazlemerini sizlere sunmayı taahhüt eder. Bu yüzden sayfalarımızda satışı olmayan ürünlerin seri üretimde başarılı satışı yapılabileceğine inanmamaktayız.

 

Güncel mevzuat, polis malzemeleri, Dünyada farklı gelişmeler gibi bir çok konunun yer alacağı polissepeti-blog'da da vakit geçirebilir farklı verilere bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Konular hakkında yorum yapabilir, görüş bildirebilir yada bize uzman olduğunuz bir konuda yazdığnız makalenizi ulaştırarak yayınlanmasını ve insanların bilgilendirilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Polis tören kıyafeti örnekleri

Polis Tören Kıyafetleri Polis Malzemeleri