289,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
159,00 ₺ KDV Dahil
219,00 ₺ KDV Dahil
249,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
319,00 ₺ KDV Dahil
350,00 ₺ KDV Dahil
499,00 ₺ KDV Dahil
599,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
319,00 ₺ KDV Dahil
159,00 ₺ KDV Dahil
219,00 ₺ KDV Dahil
499,00 ₺ KDV Dahil
599,00 ₺ KDV Dahil
249,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
266,00 ₺ KDV Dahil

Palaska

 

Palaska, polis veya askerlerin bellerine kemer misali (aslında kemer üzerine takılır) taktığı, Üzerinde silah,şarjör vb.. teçhizatı, personelin yanında taşımasına imkan tanıyan üzerinde gözler bulunan, sert bir kolon yada kemer yapısında malzemedir.

 

Teknik olarak bir asker malzemesi olduğu gibi günlük kullanımda ise bir polis malzemeleri olarakta kullanılır. Jandarma, özel güvenlik, piyade, polis gibi bir çok resmi görevli personel tarafından kullanılmaktadır.Palaska sert kemer şeklinde bir kolondur ve üzerinde personelin teçhizatını taşımaya imkan sağlar. Askeri kökenli bir eşya olan palaskada, önemli olan sağlamlığı ve sert duruşu ile belde düzgün nizami olarak teçhizatı taşımasıdır.

 

Polis Palaskaları ve Polis Malzemeleri

 

Polis malzemeleri içinde belki de günlük en fazla kullanıldığı için en önemli yere sahip olan parçalar, palaska ve palaska üzerinde kullanılan akesuarlarıdır. Her polis istisnasız şekilde palaska kullanır. Palaskanın üzerinde kullancağı aksesuar grubundan olan polis malzemelerinin kullanımı personelin kendi insiyatifinde olan parçalardır.

 

Fakat bazı polis palaskası aksesuarları vardır ki olmazsa olmaz her polisin kullanıdığı türden ürünlerdir. Gelin Birlikte hangi parçalar isteğe bağlı olarak değiştirilebilir ? hangileri koşulsuz şartsız kullanımı gereklidir bunları birlikte inceleyelim

 

Zorunlu Polis Palaska Aksesuarları

 

Palaska üzerinde mesela bir şarjör kılıfı kesinlikle olması gereken polis malzemesidir. Bir diğer palaska aksesuarı silah kılıfıdır ve yine palaska üzerinde kullanılmadan polis görevini ifa edemez. kelepçe kılıfı da yine bu zorunlu envanterde bulunması gereken polis malzemesi grubundandır. Peki nedir bu teçhizatı bu kadar önemli kılan?  

 

Yedek şarjörü olmayan bir çok personel silahlı müdahale sırasında ciddi sorunlarla karşılaşmıştır. Bir diğer sorun silah kılıfından, silahını çekemeyen polislerin olaylara anında müdahale edememesidir. Neden biz bu malzemelere olmazsa olmaz diyoruz ? umarız şimdi biraz daha anlaşılır olmuştur.

 

Nitekim Kaliteli polis malzemeleri kullanıcıyı yarı yolda bırakmayandır. Görsel olarak güzel olan değil kullanım olarak uzun ömürlü ve dayanım olarak herhangi bir operasyonda polisi sıkıntıya sokmayandır.

 

İsteğe Bağlı Polis Malzemeleri ve Palaska Aksesuarları

 

Telsiz kılıfı her polis memuru tarafından kullanılmasına gerek olmayan bir akseuardır. Çünkü her polis memuru telsiz kullanmak zorunda değildir. Bu yüzden palaska üzerinde telsiz kılıfı kullanımı isteğe bağlıdır.

 

Jop halkası yada jop kılıfı polis memurları tarafından isteğine bağlı olarak kullanıdıkları malzemedir. Jop her görevde polis memuru için sürekli olarak kullanılan ve her zaman ihtiyaç duyulan bir malzeme değildir. Bu yüzden de jop kılıfı da personelin ihtiyacı doğrultusunda takacağı yada takmayacağı polis malzemelerindendir.

 

Palaska üzeri telefon kılıfı personeli telefon taşıma konsunda oldukça rahatlatan bir üründür. Günümüzde neredeyse telefonu olmayan hiç kimse kalmamıştır. Hem de telefonlarımızın oldukça büyük ebatlı olduğu düşünülecek olursa cepte vs. taşıma zorluğu persone görevde hayli zorlaycaktır. Bu yüzden telefon kılıfı kullanım hem personelin telefonunu koruma anlamında kolaylık sağlar hemde ihtiyaç halinde bazen telsizden daha fazla önem arzeden cep telefonu kullanıma hazır halde belde bulunur. Evet önemli bir polis malzemesidir palaska üzeri cep telefonu kılıfı fakat zorunlu teçhizat değildir.

 

Fener kılıfı bize göre olmazsa olmaz bir polis teçhizatıdır. Fakat literatürde zorunlu değildir. Polisler bilindiği üzere gece görev yaparlar ve görev esnasında bir çok kez el fenerine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç halinde belinde el feneri kılıfı içersinde hazır bulunan bir polis el feneri personelin bazen hayatını kurtarabilmektedir.

 

Palaska tutturma köprüsü yada bilinen ismiyle palaska çıt çıtı gün içinde personelin girdiği tüm pozisyonlarda palaskanın belde sabit kalmasını sağlar. En iyi teçhizat belinizde sizin kontrolünüzde olan teçhizattır mantığı ile düşünürsek palaska köprüleri çok elzem bir polis malzemesi. Polis palaska nasıl takılır ? sorusunun cevabı aslında bu kendisi kü.ük fakat işlevi oldukça büyük bu aparatta gizlidir.

 

Polis Palaska Düzeni Nasıldır ?

 

Polis malzemeleri ile alakalı her yazımızda belirttiğimiz üzere bir nizam, bir düzen, bir intizam çerçevesinde kullanılmaktadır. palaska dizilimi de bu konuda oldukça önemlidir. Zira palaska üzerindeki aksesuarın dizilimi konusunda farklı fikir ayrıkları vardır. Aslında en uygun olan polis palaska dizilimi personelin hangi teçhizatı nerden almak istiyor ise oraya uygun şekilde konuşlandırmasıdır. Daha sonra da palaskayı açacak ve o sıraya göre istediği teçhizatı yerine yerleştirecektir.

 

Fakat illa bir sıralama yapılacak ise ; Silahın kullanıldığı el tarafında silah kılıfı, diğer el tarafında şarjör kılıfı ve arka bel kısmına ise bahsettiğimiz diğer zorunlu olmayan teçhizatlar istenilen sıralama ile dizilebilir. Polis teçhizat sırası bu şekilde oluşturulmuş olur ama yine tekrarlıyoruz personelin kendini rahat hissettiği sıralama en iyisidir.

 

Polis palaska seti bu şekilde dizilir ise görevde personel hem seri şekilde ihtiyacı olan eşyasına çabuk şekilde erişebilir, hemde gün içinde rahat hareket edbilir. Örnek palaska seti bu bağlantıya tıklayarak görebileceksiniz.

 

Palaska Üretimi

 

Palaska ve üzerinde kullanılan malzemelerin imalatını büyük ölçüde kendi fabrikalarımızda yapmaktayız. Ama bazı büyük markalar ile işbirliği yaparak sizlere en doğru ürünleri ulaştırma çabası içerisindeyiz. Bu büyük markalardan bazılarını ;

 

Akar, Kuyucu Deri, Wolf Holster, Watton, Cytac şeklinde sıralayabiliriz. İmal edemediğimiz ürünler ile ilgili o sektörün en öncü ismi ile çalışmaya ve sizlere en doğru,ihtiyacınıza yönelik polis malzemelerini sunmaya gayret ediyoru.

 

Polis Malzemeleri Hakkında

 

Polissepeti olarak amacımız sadece burada bir müşteri-satıcı ilişkisi kurmak değil, daha yakın, samimi, ortak amaçlar dahilinde hareket eden bir zümre inşa etmek, esas gayemiz Ayrıca dünyadaki yeni gelişmelerden haberdar olabilir, en güncel polis malzemerini yakından takip edebilirsiniz. Editörlerimiz tarafından yazılan makaleleri okuyup bilgi edinebilir, ayrıca yorum özelliği ile bu yazılar hakkında öneri ve düzeltmeler sunabilirsiniz.

Palaska Polismalzemeleri

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR