2.599,00 ₺ KDV Dahil
3.299,00 ₺ KDV Dahil
4.199,00 ₺ KDV Dahil
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
1.999,00 ₺ KDV Dahil
599,00 ₺ KDV Dahil
799,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün

Askeri Taktik Sırt Çantası

 

Sırt çantası, taktik giyim içerisinde önemli ana unsurların başında gelir. Kesinlikle bir akseuar olarak bahsedemeyiz. Zira oldukça önemli görevler üstlendiği için bir ana giyim unsurudur. Biz, yazımızda çanta üzerinde sıradan giyim ürünleri genelinde kullanılan ürünlerden değil özellikle taktik sırt çantalarından bahsedeceğiz.

 

Genellikle askeri çanta olarak tanınan bu ürün grubu fazlaca göz sayısı olması ile biliniyor. Ve bu taktik çantaları, bir çok farklı alanda kullanılabilir kılıyor. Standart günlük kullanım ürünlerden, bu tip askeri çantalarımızın, genel olarak ne farkları var ? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabını arayalım.

 

Taktik Askeri Çanta ile Sıradan Sırt Çantası Neden Farklıdır ?

 

Sırt çantası öncelikle hangi alanlarda kullanılıyor bunu anlayalım. Birçok farklı amaç için yanımızda taşıdığımız eşyaları içerisinde koymamıza ve yanımızda bulundurmamıza yarayan genel amaçlı kumaştan yapılmış ürünlere, sırt çantası denilmektedir. Fakat biz sıradan sırt çantaları değil, daha özel ürünler ile ilgileniyoruz. Bu Askeri tip büyük sırt çantalarını diğerlerinden ayıran ise bazı farklar var

  1. Sırt çantalarının bir üst versiyonu yada daha gelişmişi olarak askeri çantaları tabir etsek heralde yanılmayız. Çünkü öncelikle meselan spor çantalarda kullanılan kumaşlardan çok daha kaliteli kumaşlar kullanılarak imal edilirler.
  2. Sırt çantaları yada spor çantalar ekstra bir kaplama ihtiyacı duymaz iken bizim alanımıza giren askeri çantalar hem iç hem dış kısmında su geçirmez tabaka ile koruma sağlanan ürünlerdir.
  3. Askeri sırt çantaları üzerinde bir çok görünen yada görünmeyen cep bulunur. Bu cepler, bu ürünleri bir çok farklı alanda kullanılabilir hale getirir(yazımızın ilerleyen kısmında değineceğiz.)
  4. Askeri tactical sırt çantalarının, sırta ve omza temas eden kısımlarında ekstra ortopedik pedler bulunur. Bu pedler kullanıcının uzun süre çantayı ve ağırlığını hissetmeden taşımasına imkan sağlar.
  5. Yapısı itibarı ile taktik çantalar oldukça dengelidir. Kullanım sırasında sağa yada sola yatacak şekilde içerisine dengesiz ürün istifi yapılamamaktadır.
  6. Dikim kaliteleri oldukça yüksek olan taktikal çantaların kullanım ömürleri uzundur. Yıllarca kullanıcısına, yapacağı aktivitesinde eşlik eder.
  7. Sıradan günlük ürünlerde bulunmayan fakat askeri çantalarda olan en önemli ayrıntıda, çanta üzerinde ekstra eşya taşımaya yarayan bazı gereçlerin( kanca,karabina,kolon,klipsler vb...) bulunmasıdır. Bu gereçler çantanın sadece içerisinde değil üzerinde de eşya taşımaya olanak tanır.

Taktikal Çantalar Hangi Alanlarda Kullanılır ?

 

Asker Çantası

 

Genellikle en zorlu koşullar için hazırlanan ürünler bu tip askeri ürünlerdir. Askeri çantalar da aynı şekilde azami derecede mukavemetli yapılmalıdırlar. Genel kullanım amaçlarından en önemlisi askeri amaçla kullanımdır. Çanta bir askerin en önemli parçasıdır. Zira büyüklüğü, cep sayısının fazla olması, gibi özellikleri askerlerin yanlarına alması gereken eşyaların fazlalığından dolayı oldukça önemlidir. 

 

Dağcı Çantası

 

Hava koşullarından en fazla etkilenen spor dallarından birisi dağcılıktır. Ayrıca süre olarakta düşünüldüğünde, aktivitenin yapıldığı süreler oldukça uzundur. Dağcılar bu yüzden yanında çok fazla eşya bulundurmalıdır. Bu anlamda çanta, büyük olmalı, içerisinde fazla göz sayısı olmalı ve en önemlisi taşırken oldukça dengeli olmalıdır. Tırmanırken dengesini korumak zorunda olan dağcılar standart günlük basit ürünler kullanamazlar. Bu yüzden onlar için özel imal edilmiş dağcı çantası kullanmak zorundadırlar. 

 

Kamp Çantası

 

Dış mekan etkinliklerinin en önde gelenlerinden olan kamplar, yanınızda tüm eşyalarınızı alabilecek bir çanta varsa keyifli geçecektir. Kampçılar iyi bilir ki bu aktivite için en zor olan kampçı çantası seçimidir. Kamp çantası büyük olmalı (en az 110 lt. kamp Çantası) ve içerisinde eşyalar düzgün şekilde istiflenebiliyor olması gerekmektedir. Nasıl eşyalar düzgün muhafaza edilir? Elbette çanta üzerinde bulunan cep ve gözlerin yerleri düzgün ayarlanarak kamp sırasında kullanacağınız, irili ufaklı eşyaları muntazam şekilde koruyabilir, İşinize yarayacağı sıklıkları belirleyerek ona göre bir cepte konumlandırabilirsiniz.

 

Outdoor Çanta

 

Outdoor çantalar bir çok açık hava aktivitelerinde vazgeçilmez unsur konumuna gelmiştir. Nedir bu açıkhava etkinlikleri ? Trekking, hiking, piknik, doğa yürüyüşü, koşu, orman yürüyüşü, bisiklete binme, balıkçılık, tırmanma, backpacking, mağara turları, at binme, paraşütçülük, kanyon gezisi, fotoğrafçılık gibi daha burada sayamayacağımız bir çok dış mekan aktivitesi vardır.

 

Bu etkinliklerin hepsinde ortak özellik dışarıda bulunmak ve yanında gerekli eşyaları taşımak için uygun bir çantaya ihtiyacı olmasıdır. Standart günlük ürünler bu tip aktiviteler ile ilgilenenlerin sorunlarına çözüm getirememektedir. Eşyaları sığdırmak ve düzenli şekilde muhafaza etmek standart ürünlerde oldukça zor olmaktadır. Bu yüzden bu sayfada sizler için derlediğimiz outdoor çantalardan faydalanabilirsiniz.

 

Taktikal Çanta

 

Taktik çanta, aslında bilinen ismi ile taktikal molle tipi çantalar dır. molle sistemi ile bu tip çantalar üzerine istediğiniz kadar ekstra cep ekleyebilirsiniz. Standart çantalardan en büyük farkları bunun gibi üzerine ek gözler eklenmesi ve içerisinde orijinal halinde de oldukça fazla cep sayısı olmasıdır. Taktik aksesuarlar ve bir çok taktik atış malzemesini yanınızda taşımanıza imkan sağlarlar. Sağlam kumaştan (cordura) yırtılmaz şekilde imal edilirler. 

  En İyi Taktik Çanta Nasıl Olmalı ?

  1. Öncelikle yukarıda saydığımız kullanım alanlarından hangisinde kullanılacağı kesinlikle belirlenmelidir. Daha sonra kullanılacak aktivitenin uzunluğu belirlenmeli çanta seçimi bu doğrultuda yapılmalıdır. Mesela bir kamp aktivitesi yapılacak ise etkinliğin kaç gün süreceği bilinmeli ve kamp çantası büyüklüğü buna göre tayin edilmelidir. Eğer günübirlik bir aktivite ise, küçük (30-40 lt. çanta) bir ürün işinizi görecektir. Fakar süre uzayacak ve hafta sonunu geçireceğiniz bir kamptan bahsediyorsak en az 100 lt. çanta bulundurmak gerekebilir. Yine askeri amaçla kullanılacak ise kesinlikle büyük model askeri çantalar tercih edilmelidir. Bu veriler göz önünde bulundurularak çantanını büyüklüğü belirlenmelidir.
  2. Taktik çantalar genel anlamda sert, sağlam, uzun ömürlü malzemelerden imal edilir. Sizde en iyi taktikal çantayı ararken satıcıdan imal ettiği malzemeyi sorabilirsiniz. Bu konuda oldukça başarılı olan ve cordura malzemeden imal edilmiş olması gerekir. Zira cordura tüm dünyada sağlamlığını kanıtlamış ve tekstilden,ulaştırmaya,gemiciliğe kadar binlerce farklı sektörde kullanılan mukavemetli yırtılmaz bir malzemedir.
  3. Saydığımız kullanım amaçlarının hepsinin ortak bazı yönleri var. Kullanım alanının dış mekan olması ve hareket halinde kullanıcıların bu askeri tip tactical çantaları kullanmaları. Hareket halinde kullanılan çantalar oldukça dengeli olmalıdır. Taşıma sırasında vücuda sabitleyecek farklı kolon ve aparatlar üzerinde bulunmalı ve bu sistemler işe yarar olmalıdır. Aksi halde çanta, doğada kullanıcının enerjisini gereksiz tüketerek kullanışsız bir noktaya gelmiş olur.

Taktikal Yaşam Tarzı Hakkınıda...

 

taktikal çanta

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR