1.663,00 ₺ KDV Dahil
1.802,00 ₺ KDV Dahil
1.940,00 ₺ KDV Dahil
1.663,00 ₺ KDV Dahil
1.386,00 ₺ KDV Dahil

Polis Malzemeleri Alanında Polis Kepi, Polis Bereleri

 

Polis malzemeleri, içinde polis kepi de bulunan ve bir çok farklı ürünün toparlanması ile ortaya çıkan çok geniş bir kategoridir. Bu alanda yapılan çalışmalar bu kategoriyi günden güne daha da zengin bir hale getiriyor. 2019 yenilikleri olarak bilinen ve baştan aşağı tüm polis üniformalarını bambaşka bir forma sokan genelgeden nasibini almayan tek unsur polis şapkasıdır.

 

Yönetmeliğe Uygun Polis Malzemeleri Üretmek

Polis kepleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensuparı Kıyafet Yönetmeliği'nde anlatıldığı üzre ;

 

Memur ve amir personeline başa takmak için kullanılan, önünde siperlik bulunan ve koyu lacivert renkteki başlıklara polis kepi denilmektedir. Polis memur ve amir personeli dışarıda bulunduğu süre boyunca polis kepi takmak zorundadır. Burada karışıklık olmasın bahsedilen polis kepidir yani polis tören şapkası değil. Yazlık polis memur kepi, arka kısmı başı terletmemesi için fileli kumaş kullanışmıştır. Kışlık polis kepinde ise başı sıcak tutması amacıyla tamamı astarlı kalın kumaş kullanılmıştır. Ayrıca yine kışın giyilmesi için yönetmelikte düşünülmüş olan lacivert polis beresi dışarıda görev yapan personel için can kurtarıcı niteliktedir.

 

Polis Malzemeleri Branşlarına Göre Polis Kepleri

 

Bir çok farklı makalemizde de bahsettiğimiz üzere her polis branşı kendine özgü olarak polis üniforması kullanmakatadır. Karakol veya ekip polisleri standart lacivert polis kepi kullanırlar. Mesela bir çevik kuvvet personeli bu ürünü kullanamaz yönetmelik gereği çevik kuvvet polis memur kepi takması gerekmektedir. Ayrıca mesela Trafik polisleri için de aynı durum geçerlidir. Bir trafik polisi kesinlikle kendisi için üretilmiş olan trafik polisi şapkasını kullanmak zorundadır. Her konuda genelgelere göre hareket eden polisler kep ve polis beresi konusunda da yine genelgeye göre yazın kep, kışın ise bere kullanmak zorundadır.

 

Polis Kepi Üreticileri

 

Yukarıda da gördüğümüz üzere polis malzemleri hususunda yönetmelik her şeyi düşünmüş ve ayrıntılı olarak yazmıştır. Bizde polis sepeti olarak ürettiğimiz ve büyük markalardan temin ederek sizlerle buşuşturduğumuz her ürünün önce orijinalliğini test ederek sonra satışa sunmaktayız.

 

Orijinallik bizim sözlüğümüzde Polis giyim yönetmeliğine uygun olan polis malzemeleri için kullancığımız bir sözcük. Bu anlamda Orijinal Mercan Şapka ürünlerini bu sayfada sizlere sunuyoruz. Diğer tüm ürün sınıflarında olduğu gibi polis kepleri alanında da kendine ve ürününe güvenen, imal ettiği polis şapka ve kepleri arkasında koşulsuz duran mercan şapka gibi firmalar ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Polis kepleri imalatı oldukça zor ürünlerdir. Sıradan şapka yapan üreticilerin hiçbiri bu kalitede şapka üretimine kalkışamamaktadır. Dikimin tamamı elde yapılan polis keplerinin malzemeside orijinal polis kumaşından olmalıdır. Renk tonu üniforma laciverti ile birebir uyumlu polis keplerini tercih etmek ünformalı personelin ciddiyetinin göstergesi olacaktır. Bu yüzden Polis kepi bilinen, firma olarak kendini kanıtlamış ürünlerinin arkasında duran polissepeti gibi kurumsal markalardan alınabilir. Yine bu sayfada kendi imalatımız olan Wolf Holster ve Tugan Taktikal ürünlerinide sizlerle paylaşmaktayız.

Polis Kepi Polis Malzemeleri

 

Polissepeti sadece satış yapmayı değil fikir ve gönül birliktelğini amaçlar. Bu sebeple kurulmuş olan polissepeti-blog'da yer alan konulara göz atabilirsiniz. Polis malzemeleri alanındaki en güncel gelişmeleri de takip edebileceğiniz blog sayfamızda keyifli vatik geçirmeniz dileğiyle...

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR