109,00 ₺ KDV Dahil
114,00 ₺ KDV Dahil
282,00 ₺ KDV Dahil
297,00 ₺ KDV Dahil
258,00 ₺ KDV Dahil
267,00 ₺ KDV Dahil
470,00 ₺ KDV Dahil
495,00 ₺ KDV Dahil
819,00 ₺ KDV Dahil
837,00 ₺ KDV Dahil
1.079,00 ₺ KDV Dahil
1.109,00 ₺ KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
430,00 ₺ KDV Dahil
445,00 ₺ KDV Dahil
1.369,00 ₺ KDV Dahil
1.395,00 ₺ KDV Dahil
1.329,00 ₺ KDV Dahil
1.358,00 ₺ KDV Dahil

Biber Gazı

 

Biber gazı özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ve internet araştırmalarında en önde yer alan kişisel savunma araçlarından. Evet kendini koruma amaçlı bir kişisel savunma aracıdır, yazımızın ilerleyen bölümlerinde de detaylarına değineceğimiz gibi şu ana kadar kayda geçmiş ve göz yaşartıcı biber gazı ile işlenmiş bir suça rastlayamadık. Buda biber gazlarının veya türevlerini hiç kuşkusuz bir saldırı aracı yada bir silahtan çok korunma-savunma amaçlı aparatlar  arasında göstermeye yeterli olur. Çünkü polis sepeti her zaman sadece legal ürünlerin satışını yapmayı amaçlar. Biber gazı en acı biberler olarak bilinen, oldukça parlak ve koyu kırmızı renkleri olan şili biberlerinin özleri ile, karbon dioksit gazının karıştırılması ile elde edilen bir tür gazlı karışımdır. Organiktir doğada bulunan malzemelerden yapılır çok masraflı olmadığı için biber gazı fiyatları da bu yüzden uygundur. 

 

Biber gazı fiyatları yine bu hususta merak edilen bir başka detay. Fiyatları, artık ürünlerin çok adetli ve seri şekilde ülkemizde üretiliyor olmasından kaynaklı oldukça makul olan OC biber gazları polis sepeti garantisi altında temin edilebiliyor. Biber gazının ömrü hemen hemen tüm markalar için 2 yıl olduğu düşünülürse, kullanıcı açısından taşımak çokta maliyetl bir iş olmayacaktır.

Biber gazı nerede satılır ? sorusu da yine ürünü alacak takipçilerimizin aklını kurcalayan bir başka konu. Bulunduğunuz şehirde av-asker-polis malzemeleri satıcısı var ise özellikle en sık satılan yerler buralardır. Daha sonra internet üzerinden bilinen kurumsal web sitelerinden almak yine sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca biber gazı nerede satılır istanbul da yaşıyorsanız da cevabı oldukça basit; Polis sepeti istanbul mağazasından sitemizde olan tüm ürünleri görebilir ve biber gazı satın alabilirsiniz.

 

Kadınlar için biber gazı yasaldır. Yazımızın en başında bunu özellikle belirtmek istedik. Çünkü kadınlar tarafından yöneltilen soruların en başında biber gazı yasal mı ? şeklinde bildirimler alıyoruz. Ülkemizde kadınların çantasında bulunan küçük biber spreylerine şu ana kadar hiçbir polis memuru işlem yapmamıştır(ürünü bir silah gibi kullanarak suç işlememek şartı ile...). Kadınların, çantada taşınabilecek biber gazı spreyi (nato 40 ml biber gazı yada jenix 40 ml biber gazı vb...)  sadece kendilerini koruma amaçlı taşıdıkları şekilde yorumlanmaktadr.

 

Biber gazı etkileri; göz yaşarması, gözlerde ve temas ettiği yerlerde yanma, nefes alamama hissi(yoğun kullanımda), hapşırma, burunda akıntı, öksürme isteği gibi tanımlanır. Ve bu etkisinden dolayı da savunma yada kalabalıkları dağıtma amacı ile kullanılmaktadır. Genel olarak kişiler kendini savunmak için kullanabildiği gibi polis ve askerler gibi kolluk kuvvetleri de yasa dışı gösteriler ve toplantılarda kanun dahilinde, kalabalık grupları dağıtmak yada kontrol altına almak adına kullanırlar.

 

Biber gazlarını genel olarak tanıdığımıza göre hakkında birçok soru olan bu ürünün detaylarına geçebiliriz. Önce sık sorulan soruları, yıllara dayanan tecrübelerimiz ile cevaplayalım daha sonrada bu ürünlerin içeriğine birlikte göz atalım. Arıca biber gazları hakkında bilinmeyen bir çok konuyuda yazımızın devamında okuyor olacaksınız. Bu paylaşımımızdan sonra direkt olarak biber gazı satıl al alanına tıklayarak ürünü edinebilirsiniz.

 

Biber Gazları Hakkında Merak Edilenler...

 

 

Eczanede biber gazı satılır mı ? Biber gazı nerede satılır ?

 

 

Biber gazı nerede satılır yada alınmalı ? sorusu, araştırmacıların aklını en çok meşgul eden konular arasında. Bu konuda bizim tavsiyemiz polis sepeti gibi sürekli sirkülasyon olan her gün üretilen ürünlerin tüketildiği satıcıları seçmek olacaktır. Rafta depoda bekleme, stoklama gibi sıkıntıların yaşanmadığı kurumsal, profesyonel satıcıları tercih etmek her zaman sizin lehinizedir. Eczanelerde satılır mı ? sorusuna gelince satılmaması için bir sebep yada kanuni bir engel yoktur fakat genel olarak eczaneler biber gazı bulundurmaz.

 

 

Biber gazı taşımak suç mu ?

 

Biber gazı taşımanın suç olarak tanımlandığı herhangi bir kanun maddesi ülkemizde yoktur. Türkiye Cumhuriyeti'nde yapılan tüm eylemler kanunlar ile belirlenir. Üzerimizde taşınabilecek veya taşınamayacak eşyalarda yine hukuken devletimiz tarafından belirlenmiştir. Bu kanunlar arasında biber gazını ihtiva eden özel bir madde yer almamaktadır. Ayrıca özellikle kadınlara karşı işlenen suçlarda etkili olmasından dolayı bir çok kurumun yanı sıra Emniyet Asayiş Daire Başkanlığı'da yaptığı birçok açıklama ile İnsanların mağdur olmamaları için biber gazını yanlarında taşıyabileceklerini, biber gazını çantada koruma amaçlı olarak taşımanın suç olmadığını duyurmuştur. Bu hususlar ürünleri kullanarak herhangi bir suça karışırsanız tabii ki devre dışı kalacak ve elinizdeki biber gazınız bir suç unsuru olarak değerlendirilecektir. Zira suça karışan, suç işlenirken suçluya yardım eden her türlü araç gereç kanunen silah hükmünde değerlendirlmektedir.

 

Biber gazı yasal mı ?

 

Biber gazı alması, satması, taşıması ve bulundurması yasal bir üründür. Jenix biber gazı gibi markalar ile ülkemizde büyük üreticiler tarfından üretilmekte ve dağıtılmaktadır. Ülkemizde satılan standart ürünler gibi gerek fiziki mağazamızdan gerekse polis sepeti web sitemizden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Satışına engel teşkil edecek herhangi bir kanuni dayanak yoktur.

 

 

En iyi biber gazı markası hangisidir ? Hangi biber gazını seçmeliyim ?

 

Kısaca biber gazlarının meşeilerinden bahsedecek olursak; Jenix biber gazları yerli ve garantili bir üründür. İçeriğindeki kaliteli biber özü sayesinde anında etkisini gösterir. Portakal gazı olarakta bilinir. Jenix marka biber gazları oldukça etkilidir ve uzmanları tarafından tavsiye edilir. Jet biber gazları, yine ülkemizde üretilmekte ve hem Jandarma hem Emniyet personeline zimmetli verilen gazlar bu marka altında üretilerek dağıtılmaktadır. Nato biber gazı spreyi yurt dışından ülkemize ithal olarak getirilmekte ve biber gazının dünyada ilk üreticilerinden olarak bilinmektedir. Bu 3 farklı markayı polis sepeti bünyesinde garantili ve koşulsuz iade sseçenekleri ile alablirsiniz. Kesinlikle bizler sadece kullanarak saha testlerini yaptığımız kaliteli biber gazı ürünlerimizi sizlere sunmaktayız. Bu bilgiler ışığında sizlere boyut ve en uygun fiyatlı biber gazını tercih edebilirsiniz.

 

Biber gazının içinde neler var ?

 

Biber gazlarının, marka farketmeksizin hepsinde içerik olarak doğal biber özütü ve özün dışarı çıkmasını sağlayan karbon dioksit gazı bulunmaktadır. İçeriğindeki malzemelerin hiçbirisi insan sağlığına doğrudan zarar vermez. Birçok organ üzerinde farklı etkiler yaratır fakat bu etkiler tamamen geçicidir. Kalıcı hasar bırakacak bir vakıa sıradan sağlıklı insanlar üzerinde gözlemlenmemiştir.

 

Biber gazı insan üzerinde ne gibi etkiler yapar ?

 

Adından da anlaşılacağı üzere göz yaşartıcı biber gazı spreyleri öncelikle temas ettiği bölgede yanma ve hafif tahrişe sebep verir. Bu yanmadan dolayı özellikle gözlerde yaşarma, acı ve nefes alamama hissi yaşanmaktadır. Bunlar insanlar üzerinde gözlemlenen ve basit tabir ile anlatabileceğimiz etkilerdir. Detaylı olarak yazımızın devamında tıbbi olarak biber gazı etkileri, zararları, faydalarını bulabileceksiniz.

 

Biber gazı satışı yasak mı ? Biber gazları yasal olarak satılabilir mi ?

 

Polissepeti olarak 2007 yılından bu yana polis malzemeleri başta olmak üzere taktik giyim ürünleri ve kişisel savunma malzemelerini hem üretmek hemde perakende satışını yapmaktayız. Bu anlamda kurumsal kişiliğimize zarar verecek ve kanunen satışında engel bulunan hiçbir ürünü ne mağazalarımızda nede internet sitemizde satmamaktayız. Biber gazıda yasal olarak satışında herhangi kanuni engel olmayan bir üründür. Yani satışı legaldir, yasaldır. Bu yüzden biz gönül rahatlığı ile ülkemizde ve yurtdışında bulunan tüm kaliteli ve uygun fiyatlı biber gazlarını sizlere sunmaktayız.

 

Biber gazı cezası nedir ? satmanın yada kullanmanın para cezası yada hapis cezası karşılığı varmıdır ?

 

Yukarıda diğer bazı sorulara cevaben biber gazını satmanın, almanın, taşımanın ve bulundurmanın yasal olarak herhangi bir engelinin bulunmadığını örnekleri ile izah etmiştik. Herhangi bir şekilde kanunda yeri olmayan bir suçun cezası olamaz. İşte bu yüzden taşımanın cezası olamaz. Aklınız takılmadan alıp rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

Biber gazı kör eder mi ?

 

Biber gazı, içeriği bakımından bir kısmı için organik yani doğrudan biber özütü içerir. Bu direkt olarak şili biberi özü içeren ve bizlerinde doğrudan erişimi olabilen küçük 40-50 ml şişelerde satışa sunulan biber gazlarına OC biber gazı denilmektdir.(oc oleoresin capsicum) Sağlık üzerinde kalıcı bir etkisi olduğu kesinlikle ispatlanmamıştır. Biber gazını direkt olarak kullanmak körlük yapmaz. Ancak geçici olarak  gözde yaptığı yanmaya bağlı olarak, maruz kalanını gözünü açamamasına bağlı olarak, geçici görme faaliyetinin durması olarak nitelendirilebilir. Türk Toraks isimli Göğüs ve Akciğer Sağlığı Uzmanları tarafından kurulmuş ve faaliyet gösteren derneğin yaptığı incelemeye göre, göz yaşarması, yanma, ağrı gibi göz üzerinde temel etkileri bulunmaktadır.

 

Biber gazı etkisi ne kadar sürer ?

 

Biber gazına maruz kalan bireyin temas ettiği doza bağlı olarak bu süre uzayabilir yada kısalabilir. Fakat herhangi bir ekstra durum söz konusu olmadığı takdirde 1-2 saat içerisinde gazdan ve kalıntılarından arındığı zaman etkiler son bulacaktır. Göz yaşartıcı spreyler hakkında bir başka merak edilen husus ise gazın uzun vadede etkilerinin olup olmadığıdır. Her ne kadar biz burada basit elde taşınabilen ve miktar olarakta az olan gazlardan bahsetsekte ve bu mini şişelerin büyük etkileri olmasada, daha kapsamlı ve polis tarafından kullanılan kilo ve tonlarla birimleri ifade edilen ürünlerin uzun vadede etkileri olabildiği ilgili sağlık çalışanlarınca kanıtlanmıştır.

 

Biber gazı öldürür mü ?

 

Ülkemizde doğrudan biber gazından öldüğü kanıtlanan bir vakıa tespit edilmemiştir. Biraz önce belirttiğimiz gibi bizim ilgi alanımız küçük, elde taşınabilen ve düşük miktarlı, örneğin nato biber gazı gibi ürünler için geçerlidir. Bu yüzden kapalı ortamda kullanılsa dahi etkileri sınırlı olacaktır.

 

Biber Gazı Fiyatları

 

Biber gazı fiyatı en çok hammdde ve ürünü bir araya getiren parçaların fiyatlarının artışı ile orantılıdır. Ayrıca biber gazları üretiminde eski usuller hakim iken ve seri imalata geçilmemiş dönemlerde elbette bugünlere oranla dolar bazlı çok daha yüksek fiyatlara sahiplerdi. Geldiğimiz noktada biber gazları seri, fabrikasyon üretim ile günlük on binleri bulan hacimlerde imal edilmekte ve bu yüzden nispeten daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ülkemizde ve dünyada artık birçok üreticisi bulunan biber gazlarının maliyetleri elbette şili biberinin ve şişelerde kullanılan alüminyumun hammadde fiyatlarına bağlı olarak yıllara bağlı değişebilmektedir. Polis sepeti olarak biz yükse stoklarımızdan dolayı olalbildiğince ürünlerimizde fiyat artış politikamızı geç işletmeye çalışıyoruz. Fakat bu bazen yeterli olamayabiliyor.

 

Biber Gazının İçeriği

 

'' Biber gazının içinde ne var ?''sorusunun da bir cevabı olarak burada bizi ilgilendiren kısmı kesinlikle elde ve çantada taşınabilecek olan küçük miktarlı ürünlerdir. Diğer şekilde profeyonel olarak asker ve polis tarafından kullanılan ve CS biber gazı olarak bilinen (chlorobenzylidenemalononitrile) tür bizim alanımıza girmemektedir. Basit şekilde biz OC biber gazını yani piyasada alınıp satılması yasal olan ve sizlerin, bizlerin kolayca erişebilecceğimiz ürünleri inceleyeceğiz. OC biber gazı yani jenix gaz spreyi yada nato gaz içerisinde yazımızın başında basitçe izah ettiğimiz gibi şili biberlerinden elde edilen biber özütü ve bu özüte hareketlilik kazadırması adına karbon dioksit gazı bulunmaktadır. Sprey olarak kullanılabilmesi için yani içindeki biber özüne hareket kazandırabilmesi adına gaz olarak bilinen karbon dioksit gazı kullanılır. Bu sayede istenildiği zaman gaz dışarı çıkarılabilir, püskürtülebilir ve kullanılabilir. Şişeler içerisinde bu belirtilenlerden başka birşey bulunmamaktadır.

 

Biber Gazlarının Etkileri

 

Biber gazlarının kullanılan kişi üzerinde bir çok doğrudan yada dolaylı etkisi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle belirtebiliriz;

Gözler üzerinde: Yanma, sulanma, akıntı, kaşıntı, acı hissi ve ağrı hissi.

Akciğerler ve diğer solunum öğeleri üzerinde: Soluk alamama hissi, boğulma hissi, burunda akıntı, burunda kaşıntı, hapşırma, öksürme.

Sinir sistemi: Anksiyete, panik hali ve ne yapacağını bilememe, vücudun salgıladığı adrenalin ile birşeyler yapmak için çırpınma, histerik reaksiyon ve panik atak gibi etkileri bulunur.

Bunların haricinde nadiren de olsa bulantı ve kusma durumları ile de karşılaşıldığı olmuştur. Bu belirtilerin hiçbirisi süreklilik arzetmemekte ve 1-2 saat içerisinde, maruz kalınan gazdan temizlenilmesi durumunda sona erecek durumlardır.

 

Püskürtme Yöntemlerine Göre Biber Gazı Çeşitleri

 

Sicim Şeklinde Püskürten Biber Gazları

 

Biber gazının üzerinde bulunan püskürtme butonuna basıldığı anda doğrudan hedefe gazı adeta fırlatan ve dağılmasına müsade etmeyen tipte biber gazlarıdır. Bu tip biber gazlarının en önemli avantajı noktasal olarak hedef alabilme kolaylığı sağlarlar. Ayrıca çok uzak mesafelere atış yapabilme imkanı tanır.(yaklaşık 5-10m.) Dezavantajı ise yine aynı şekilde nokta olarak kullanımda doğrudan hedefe isabet edemez ise şayet etkinliği olmamaktadır.

Örnek Ürünler;

Jenix 100 ml biber gazı 

Jet 100 ml biber gazı

 

Sicim Şeklinde Doğrudan Hedefe Giden püskürme Örnek Fotoğraf

 

     Biber Gazı Cesitleri

 

 

Sprey Şeklinde Dağıtarak Sıkılan Biiber Gazları

 

Diğer yöntemle kullanılan biber gazlarının aksine bunda şişe ağzından çıkan biber özü dağılarak bulut şeklinde ilerler. Bu yüzden de belirli bir hedefe değil daha çok dağılarak bir çok yeri etkiler. Oldukça kıs mesafelerde etkilidirler. Yaklaşık 2-2.5 m gibi bir alanda etkilerini korurlar. İhtiyacınıza göre her iki şekilde de sıkılabilen biber gazlarından çeşitlerini polis sepeti üzerinden temin edebilirsiniz.

Örnek Ürünler;

Nato Biber Gazı Orijinal 40 ml püskürtmeli

Jenix Biber Gazı Orijinal 40 ml püskürtmeli

Jet Biber Gazı Orijinal 40 ml püskürtmeli

Nato Biber Gazı Orijinal 50 ml püskürtmeli

 

Sprey Şeklinde Dağılarak İlerleyen püskürme Örnek Fotoğraf

 

         Biber gazi cesitleri

 

Biber Gazı Markaları

 

Jenix biber gazı

 

Jenix biber gazı en büyük tedarikçisi olan polis sepeti güvencesi ile temin edebilirsiniz. Ülkemizde üretilmekte olan ürünü halkımızın yanı sıra birçok devlet kurumu da kullanıyor. Örneğin Türk Polis Teşkilatı mensuplarının güvenle kullandığı ve oldukça kaliteli ürünler ortaya koyan jenix firması %100 yerli yapısı ile sizlere ürünlerini sunuyor. Ayrıca alanında dünyada da söz sahibi olan marka dünyanın bir çok ülkesinde gönderim yaparak ülkemizden ciddi ihracata da imza atıyor. 40 ml ve 100 ml olarak sivi vatandaşa satılabilir formlarını web sitemiz yada mağazalarımızdan temin edebilirsiniz. Ayrıca yine polis sepeti üzerinden satın alabileceğiniz biber gazı kılıfı ile de tam uyumlu şekilde taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Jenix markası siyah üzerine turuncu logosu ile biliniyor. Ürün, orijinal ve kullanılmadığını gösterir şekilde plastik ambalajı ile sizlere polissepeti tarafından gönderiliyor.

 

jenix biber gazı

 

 

 

Nato Biber Gazı

 

en çok satan biber gazı olarak bilinen ve ithal olarak ülkemize getirilen marka Nato'dur. Hangi marka biber gazı almalıyım ? sorusuna en net verilebilecek cevap '' nato '' olabilir. Bu cevabın en önemli sebebi bir çok dünya ülkesinde erişilebilir olmasıdır. Oldukça kullanışlı olması ve yine yıllardır da kalitesinden ödün vermemesi sebebi ile ülkemizde de en fazla tercih edilen markadır. Koyu askeri yeşil ambalajı ile bilinen nato gaz spreyini polis sepeti orijinallik garantisi ile ilgili web sayfamızdan yada mağazalarımızdan temin edebilirsiniz. Nato, ülkemizde 40 ml ve 50 ml lik 2 seçenek ile sizlere sunulmaktadır. En çok satılan modeli ise nato biber gazı 40 ml olan üründür.

 

 

nato biber gazı nato pepper spray

 

 

 

Jet Biber Gazı

 

Jet biber gazı ülkemizde %100 yerli sermaye ile imalatı yapılan ve oldukça başarılı olan bir üründür. 2 farklı seçeneği ile sivil kullanıcılara hitap etmekte. Bunlardan birincisi 40 ml standart sprey. Diğeri ise 100 ml jet büyük spreyidir. Halihazırda Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarınca kullanılmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında satışı ile ilgili tüm belgelere sahip ve İç İşleri Bakanlığı Biber Gazı Alımı Yönetmeliği Ve Genelgeleri'nin tamamına %100 uyumludur. Jet biber gazı orijinal plastik ambalajında ilk olarak sizin açacağınız ve kullanacağınız garantisi ile polissepeti güvencesinde sizlere gönderiliyor.

 

 

jet biber gazı spreyi peper gas spray

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR