Jet Biber Gazı 40ml (Orijinal) (jet-gz-40ml)

5,00
1500-tl-uzeri-ücretsiz-400x75px

Son Kullanma Tarihi: 2024 - Türk Malıdır.

Biber gazı satın almak suç değildir, ülkemizde biber gazı alım yada satımı yasaldır.

Jet Biber Gazı Spreyi 40ml (Orijinal)

 

Biber gazı, kişisel savunma amacıyla çantanızda, arabanızda, evinizde ya da iş yerinizde bulundurmak için üretilmiş bir üründür. Küçük ebatı sayesinde taşınması kolay,pratiktir ve çantanızda cebinizde yer kaplamaz. Avuç içerisine tam olarak oturur ve kullanımı basittir. Göz yaşartıcı biber gazı spreyi içeriğinde, orijinal  40 ml sıvı OC  gazı yani organik biber özü içermektedir. Biberin acı etkisi ile kullanıcılarını saldırgan insan yada hayvanlardan koruyarak ola yerini terketmesine imkan sağlaması için düşünülmüştür.

 

Biber gazı spreyinin İnsan sağlığında kalıcı herhangi bir hasara sebebiyet vermediği bilimsel araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Yine de kullanıcın koruyucu biber gazı ile ilgili kullanım ile araştırma yaparak doğru kullanım şeklinde hem kendisine zarar vermeden hemde etkili şekilde kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Kadınlar için biber gazı yasaldır konusunu tüm ürünlerimizde ayrı ayrı izah etmeye çalışıyoruz, zira biber gazlarının ekseriyetle alıcıları kadınlar. Çünkü son zamanlarda zor durumda kalan bazı kadınların paylaşılmasından dolayı ülkemizde kadınlar kendi basit önlemlerini almak istiyorlar. Biber gazı fiyatları anlamında doğru bir seçim olabilir. Bu konuda en fazla sorulan soru genellikle biber gazı yasal mıdır ?  Yazımızın hemen başında biber gazı taşımanın suç olmadığını ve alırken herhangi bir şüphe duymaksızın gönül rahatlığı ile kendini savunma amaçlı alabileceğinizi belirtmek istedik. Bu konuyu açıklığa kavuşturduğumuza göre gelin önce jet biber gazı spreyin özelliklerine bir göz atalım sonra  biber gazı hakkında merak edilenler ve diğer özelliklerine birlikte değinelim... Bu yazı ile birlikte Biber gazı nerede satılır dan tutunda tüm sorulara cevap verebilmeyi umuyoruz.

 

Jet Biber Gazının Başlıca Özellikleri

 

 

Biber gazı spreyi günlük yaşantınızda karşı karşıya gelebileceğiniz taciz veya gasp gibi olaylarda kendinizi savunma amaçlı kullanabileceğiniz oldukça pratik bir üründür. Kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez ancak karşınıza çıkabilecek saldırgan sokak hayvanlarına karşı da etkili bir çözümdür. Boyutu küçük olduğu için (3.5cm x 8.5cm) çantanızda cebinizde veya aracınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Özel vakumlu paketi ile gönderilmektedir. Doğal ve etkili içeriği sayesinde anında tesirlidir. Sağlığa veya doğaya kalıcı bir zararı yoktur. Doğal OC özünden üretildiği için herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Standart biber gazı kılıfına birebir uyumlu olduğu için kılıf ve yer sıkıntısı yaşamazsınız.

 

Biber Gazları Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Biber gazı fiyatları nasıl belirlenir ? Uygun fiyatlı öneriniz var mı ?

 

Biber gazı fiyatı eskiden oldukça yüksek bir üründü. Yerli jet biber spreyi gibi ürünlerin piyasaya sürülmesi, tanınmaları ve kendini ispat etmesi sonrasında tüketicilerin yeni ürünlere yönelmesi sonucu fiyatlar dengelenmiş oldu. Bu yüzden şu anda en uygun fiyatlı biber gazı olarak jet marka spreyleri kullanabiliyoruz. 

 

Biber gazı nerede satılır ?

 

Biber gazı istanbul için özellikle polis sepeti gibi bilinen, kurumsal ve uzun senelerdir biber gazını satan firmaları tercih etmek akıllıca olacaktır. İnternet ortamında da yine aynı durum geeçerlidir. Bunun haricinde asker-polis malzemeri satan, av malzemeleri bulunduran ama satışı hızlı olan mağazalar tercih edilebilir. Rafında ürünü beklemeyen mağzalardan almak biber gazının son kullanma tarihine daha fazla zaman olan yani size tüketim sürecini uzatan ürünler alma imkanı sunar.

 

Biber gazı yasal mı 2022 ?

 

Biber gazı yasaldır. Üretimi Milli Savunma Bakanlığı tarafından, satışı ise Maliye Bakanlığı tarafından denetlenir. Kanunlarımızda ürünün alınmasını, satılmasını, taşınmasını ve gerektiği yerde kullanılmasını kısıtlayan herhangi bir madde yoktur. Bu yüzden biber gazı satıl alabilir, tayışabilir ve kullanabilirsiniz.

 

En iyi biber gazı hangisi ?

 

En iyi biber gazını kısa bir şekilde tarif edecek olursak, sizi yarı yolda bırakmayan, butona bastığınızda anında etkili olan ürünlerin hepsidir. Burada sadece bir marka belirtmek oldukça yanlış olacaktır. Ülkemizde satılması yasal olan 3 marka bulunur ve hepsi de iyi biber gazı markası olarak tanımlanır. 2007 yılından bu yana biber gazının satışını yapan bir firma olarak bu konudaki görüşlerimize güvenebilirsiniz.

 

Biber gazı köpeklere karşı etkili mi ?

 

Biber gazı etkisi hem cilde temas eden biber özü hemde koklanıp, solunmasından kaynaklanır. Yani insan nasıl hem teması hem kokusundan etkileniyor ise hayvanlarda da aynı şekilde etkilidir. Zor durumlarda kaldığınızda, saldırıya uğradığınızda, örneğin sokak köpeklei, ayı, kurt, çakal vb.. orta büyüklükteki hayvanlarda etkilidir. Fakat bir outdoor spor meraklısı olarak doğada vakit geçiriyorsanız. Bu ürün yerine büyük Jet 100 ml biber gazı almanızı öneririz. Çünkü doğada büyük yaban hayvanlarında bu gibi küçük gaz spreyleri miktarından dolayı sizi koruyamayabilir.

 

Biber gazı öldürür mü ?

 

Doğrudan biber gazının etkisi ile gerçekleşmiş bir ölüm bilinmiyor. Ancak bu bizim kullandığımız elde taşınabilen biber gazı spreyleri. Zaten düşük miktarda olduğu için çok fazla bir etkisi olmayacaktır. Gözlerde, burunda ve ciltte yanma hissi, akciğerlerde soluyunca nefes alamama hissi olur. Haricinde kesinlikle doğrudan biber gazını kullanmak ile insan ölmez.

 

Biber gazının içinde ne var ? 

 

Oc ( oleoresin-capsicum) denilen şili biberi özünden elde edilen sıvı bulunur. Bu sıvının şişenin ucundan çıkmasını sağlaması için karbondioksit gazı ( tüm parfüm vb. gazlı şişelerde bulunur.) vardır.

 

Biber gazı kör eder mi ?

 

Biber gazının kalıcı herhangi bir etkisi tespit edilememiştir. Bu yüzden doğrudan sadece temas ile kör etmez. Standart halkın kullanımı için üretilen biber gazları konsantrasyonu ayarlanmış profesyonel firmalar tarafından üretilmiş ürünlerdir. Gözlerde de kalıcı herhangi bir hasara sebebiyet vermez.

 

Eczanede biber gazı satılır mı ?

 

Eczanede biber gazı genellikle bulunmaz. Satışı ile ilgili bir engel mevcut değil fakat hiçbir eczanede biber gazı satışı yapılmaz.

 

Polis biber gazı ile bu ürünlerin farkları nelerdir ?

 

Polis biber gazı çok yüksek konsantrasyona sahiptir. Yani açık havada dahi etkili olabilmesi için oldukça yoğun yapılmıştır. Ayrıca temel hammadde olarak ta farklılıklar vardır. Elde kullanılan bu küçük şişelerin içerisine OC (oleoresin-capsicum) kullanılırken diğer polis gazlarında CS(chlorobenzylidenemalononitrile) kullanılır.

 

 

Jet Biber Gazı Spreyi Göz Yaşartıcı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR