375,00 ₺ KDV Dahil
450,00 ₺ KDV Dahil
159,00 ₺ KDV Dahil
219,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
329,00 ₺ KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
299,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
85,00 ₺ KDV Dahil
94,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
449,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil

Bekçi Kıyafeti

 

Bekçi Kıyafeti denilince, günümüz devriye bekçilerinin giydiği ürünler, genel olarak kullandığı teçhizat ve kıyafetler akla gelir. bekçilik sistemi ilk olarak 1966 yılında başlayan bir uygulama ile devreye sokuldu ve gece bekçileri mahallelerde görev alarak huzuru sağladılar.

 

Daha sonra uzun süre Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılmadı. 2016 yılında uzun bir aradan sonra yeniden bekçi alımı yapıldı. Öncekinden farklı yetki ve sorumluluklar ile yeni nesil Gece Bekçileri dönemi fiilen başlamış oldu. Yeni tip koyu kahverengi bekçi malzemesi kullanan bekçiler yıllar sonra yeniden bekçilik kurumu gündeme geldiği için oldukça göz önündeydiler.Tüm dikkatlerin üzerlerinde olduğunun farkında olan bekçiler, bekçi üniformaları ve bekçi teçhizatlarına görevde bulundukları süre boyunca oldukça özen göstermekteydiler.

 

Çarşı Ve Mahalle Bekçileri Nasıl Görev Yaparlar ?

 

Çarşı ve Mahalle bekçilerinin görevleri resmi gazetede ;

Bekçiler, '' Görevli oldukları bölgede devriye atarak bölge sakinlerinin istirahatlerini temin ederler. Görev bölgeleri içindeki konut, işyeri, tesis gibi alanların korunmasını üstlenirler. Görevli bulundukları saatler içerisinde şüphelendikleri kişi veya durumları kolluk kuvvetlerine bildirirler.

 

Halkın sükun ve huzurunu bozanları engellemek adına uygulamalar, kimlik kontrolleri yaparlar. '' olarak tanımlanıyor. Bekçilerin görevlerine dikkat ettiğimizde tamamı dışarıda ifa edilen görevlerdir. Bu yüzden bekçi kıyafetleri dışarıda görev yapan ve tüm hava koşullarından etkilenen bekçiler için oldukça mühimdir.

 

Yeni Bekçi Üniforması

 

Yeni tip bekçi üniformaları hangi parçalardan oluşur ? İsterseniz birlikte bu konuya birlikte açıklık getirelim. 2016 yılında ilk bekçiler göreve başlamadan Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi kıyafetleri konusunda oldukça fazla çalışma yapmıştı. Bekçi üniformasının son hali artık tüm detayları ile son şeklini almıştı. 

 

Kışlık Bekçi Kıyafeti

 

Bekçi gömleği, üst giyim unsuru olarak düşünülen yeni kombinde tüm parçalar koyu kahverengi düşünülmüştü. Altta yandan cepli bekçi pantolonu yine koyu kahverengi renklerde ve pantolonun cep kapaklarında bekçi yazıyordu. Bu bekçi üniformalarının orijinali ripstop dediğimiz dayanıklı kumaştan imal edilmekteydi.

 

Bekçi montları yine softshell kumaştan üretilen su ve rüzgar geçirmez özellikteydi. Arkası ve önünde reflektörler bulunan bekçi montları dışarıda fazlaca zaman geçiren gece bekçileri için oldukça hayat kurtarıcı nitelikteydi.

 
Yazlık Bekçi Kıyafeti

 

Bekçi pantolonu, yaz ve kış kombininin ortak ana giyim unusurudur. Yazın pantolonun üzerinde bekçi tişörtü açık kahve rengi ile gayet şık bir takım oluyor. Arkasında reflektörlü BEKÇİ yazısı bulunuyor ve kollarda, göğüste arma yerleri bulunuyor. Yeni 3 boyutlu bekçi arması da zaten bu takımın şıklığını tamamlayacak nitelikte. Bekçilerin sol kolunda görev yaptığı ilin, sağ kolunda ise bekçi branş arması bulunuyordu. Bekçiler, işte bu bekçi üniforması takımı ile göreve başladılar ve halen ülkemizin her ilinde polis yardımcı kuvvet olarak görev yapmaktalar.

 

Polissepeti olarak bizde bekçi kıyafeti alanında, bekçilerden aldığımız geri dönüşleri ürünlerimize yansıtarak ve hergün bekçi ürünleri üzerine koyarak ilerledik. Kullandığımız hammaddelerden tutunda, ürün üzerinde yapılan kalıp tasarımları ve uygulanan işçilik anlamında tamamen bekçi kıyafetleri özelinde oldukça özenli çalıştık.

 

Kaliteli bekçi poları gibi normalde literatürde olmayan fakat artık gelenek olarak bekçilerin giymeye alıştıkları ürünleri bile ilk üreten firma olduk. Bu anlamda tüm ürünlerimizde olduğu gibi bekçi malzemelerinde de aldığımız istek,öneri ve ihtiyaca yönelik doğrudan aksiyon aldık ve ürünlerimizi doğrudan sahada görev yapan Gece Kartallarının hizmetine sunduk.

 
Bekçi Malzemesi Alanında Hizmet Veren Markalar

 

Bekçi kıyafetleri alanında tabiiki sadece kendi ürünlerimiz ile ilerlemedik bazı marka ortaklarımız ile birlikte de ürünler ortaya koyduk. Bunlardan bazıları ;

Akar, Günaydın Etiket, Wolf Holster, Taktikalp, Tugan Taktikal, To-gun Holster, Watton, Kuyucu Deri gibi büyük markalar ile en uygun fiyata en doğru ve uzun ömürlü bekçi malzemelerini bu sayfada sizler için paylaştık.

Örnek Bekçi Kıyafetleri

bekçi kıyafetleri bekçi malzemeleri

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR