Polis Yeleği Nedir? Hangi Polis Malzemeleri İçerisindedir?

 

Polis Yeleği, polis memur ve amir personelin ek görevlerde, maç görevlerinde, toplantı ve gösteri yürüyüşleri gibi görevlerde görev yaparken kullandıkları polis malzemeleri sınıfından ürünledir.

 

Polis yelekleri üniforma üzerine yada sivil kıyafeti üzerine giyilebilir. Aslında yeleğin giyim şeklini görevin niteliği belirler. Eğer bir görevde personel resmi görev yapacak ise üzerine renkli, özel yapılan, polis yelekleri giyilir. Örneğin kırmızı polis yeleği resmi polis üniforması üzerine giyilmektedir. Genellikle İstanbul polisi futbol maçlarında sarı polis yelekleri yada kırmızı polis yeleği giyinmektedir. Ancak bizim ana konumuz olan polis yelekleri ise sivil kullanım ürünleridir.

 

Sivil Polis Yeleği Hangi Alanlarda Kullanılır ?

 

Polis malzemeleri içinde en çok sayıda satılan ve polis amir ve memurlarının hemen hepsinde bulunan yelek türüdür. Sivil lacivert  polis yelekleri personelin sivil olarak kendi kıyafeti ile katıldığı görevlerde üzerine giymesi gereken polis yelekleridir. Bu görevler, uygulamalar, üst aramaları gibi çeşitli görevler olabilir. Birde sivil polis yelekleri üzerinde bazı ekstra özellikler bulunmaktadır.

 

Çift Taraflı Polis Yeleklerimiz

 

Görev sonrası ters çevirilerek sivil normal, sıradan bir yelek gibi personel üzerine giyerek, Çift taraflı polis yeleği ile sıradan bir görüntü vererek görev sonrası ayrılabilir. İç kısmında ters çevirilen yüzeyi de koyu renk kumaşlardan imal edildiği için genellikle üst kıyafetlerimiz üzerinde sırıtmaz ve aşırı ilgi çekmez. Bu sayede kolaylıkla kalabalık arasına karışan personel rahatlıkla görev alanından uzaklaşabilir.

 

Polis Yeleğini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Polis malzemesi satıcılarından özellikle ürünün kumaşı hakkında bilgi edinin. Personel katıldıkları görevlerde saatlerce güneş altında beklemektedirler. Polis yeleği kalitesini işte burada gösterir. Güneşten solmama garantisi alarak kaliteli bir polis yeleği alma yolunda ilk adımı atmış olursunuz.
  2. Nakışlı polis yeleklerinde, nakışın oldukça kaliteli işlenmiş, sökülmez tarzda yapılmış olması gerekir. Yelek üzerinde Nakşedilen tüm görseller düzgün şekilde anlaşılır olmalıdır. Polis sepeti olarak bu konuda özel makinelerde yaptırdığımız nakış işçiliği ile ürünlerimiz her zaman önde olmaktadır.
  3. Cepli polis yeleklerinin cepleri nizami, düzgün şekilde dikilmiş olmalıdır. Zira dışarıda görevlerde devleti temsil eden bir polis memuru kesinlikle düzgün imal edilmiş polis yeleği giyinmek ister.
  4. Şayet yelek baskılı ise polis arma ve polis yazı baskılarının kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekir. Bu konuda polismalzemeleri satıcısına reflektörün menşeini sorabilmelisiniz.
  5. Asayiş uygulama polis yeleği giyen personel üzerinde kalıp gibi oturan bir yapıda ve düzgün şekilde durmalıdır. Kesinlikle ne bol nede dar şekilde giyinilmemelidir. Eğer kışın mont üzerine giyileceği düşünülüyor ise bir beden büyük alınarak kışın giyimi de sağlanabilir. Beden konusunda satıcıdan ölçüler ile destek alınarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Polissepeti olarak Wolf Holster ve Tugan Taktikal markaları altında kendi atölyelerimizde üretilen tüm resmi polis malzemelerinin polis giyim yönetmeliklerine tam uyumlu olduğunu garanti ediyoruz.

 

polis yeleği polis malzemeleri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR