2.659,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil
1.899,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
689,00 ₺ KDV Dahil
1.077,00 ₺ KDV Dahil
779,00 ₺ KDV Dahil
1.079,00 ₺ KDV Dahil
%28 İndirim
%28İndirim

Taktik Giyim Nedir ?

 

Taktik Pantolon gibi sahada görevli personelin, giyindiği tüm giyim ürünü ve taktikal çözümlere genel olarak bu isim verilmektedir. Taktik giyim denilince, hareket kabiliyetini artıran, üzerimizde fazladan eşya taşımaya imkan tanıyan kıyafet modellerini anlıyoruz.

 

Elbette kesin bir tanımı ve kalıbı olmamakla birlikte genel olarak bir kelimenin önüne '' taktik '' sözcüğü gelince o eşyanın askeri amaca hizmet edeceği anlaşılır. Fakat biz mesela Taktik gömlek gibi ürünleri, biraz daha genele yönelik tanıyacağız. Tabiki standart giyim ürünlerinden farklı şekilde üretilecek fakat yineden ortaya bir askeri giyim ürünü çıkmayacak. Biz öncelikli olarak taktik giyim tarzının en önemli öğesi olan alt giyimi inceleyeceğiz ve tactical pantolonlar ile başlayalım.

 

Taktik Pantolon ve Sıradan Ürünlerin Farkları Nelerdir ?

 1. Erkek taktik pantolonlar üzerinde fazlaca cep sayısı bulundururken sıradan ürünler üzerinde en fazla 4 adet cep bulunur bu ürünleri birbirinden ayırır.
 2. Taktikal pantolonların cepleri büyüktür. Çünkü kullanıcının yanında daha fazla eşya taşıyacağı öngörülmüştür. Sıradan pantolonlarda ise bu husus normal cep büyüklüğü olarak tasarımı yapılmıştır..
 3. Tactic pantolon denilince öncelikle kalıpları akla gelir. Daha farklı kalıp dizaynları vardır. Giyen kişinin üzerine oturur. Kalıbın düzgün ayarlanmış olması gün içinde personele rahat hareket etmek imkanı sağlayacaktır. Parçalı kesimi sayesinde vücudun her bölgesinde ayrı hareket etmesi de yine bu konuda farklı bir artısı.
 4. Dikim kalitesi olarakta taktik pantolon erkek oldukça farklıdır. Genellikle çift iğne denilen sağlam dikiş modeli ile üretilirler. Özellikle ürettiğimiz pantolonlarda biz kesinlikle uzun yıllar kullanıcının güvenle kullanmasını amaçlamaktayız.
 5. Kumaş kalitesi de sıradan ürünlerden farklı olan taktik pantolonlarda  genellikle ripstop denilen yırtılmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı kumaşlar kullanılır. Bu sayede hem uzun süre kullanacağınız bir ürüne sahip olursunuz hemde yolda kalma riskini sıfıra indirmiş olur.
 6. Taktik pantolonlar genellikle tabanca taşıyan personelin kullandığı için özellikle bel bölgesi ekstra dayanıklı olarak üretilmiştir.

 

Taktik Giyim Ürünleri

Taktik Gömlek

 

Taktik gömlekler kendine özgü bir tasarıma ve kullanım şekline sahiptir. Üzerinde çok fazlaca cep bulunur. Hem önde kapaklı cepleri ve iç gizli cepleri sayesinde kullanıcıya yanında fazla eşya taşınmasına imkan verir. Kumaş yapılarının oldukça dayanıklıo ve solmaz olması da diğer ürünlerden taktik gömlekleri ayıran bir diğer özelliğidir. Taktik gömleklerin öncelikli kullanım alanı koruma personelin üzerinde koruma gömleği olarak kullanılmasıdır. Özellikle koruma personelin belinde bulunan araç,gereç,teçhizatı saklama konusunda başarılı olmalıdır.

 

Taktik Mont

 

Özellikle kış aylarında sahada görevli personel hava koşullarından çok etkilenmektedir. Taktik mont tam da bu noktada devreye girer ve koruma personelin layıkı ile görevini ifa etmesine imkan tanır. Kaliteli softshell montlar özellikle bu kategorinin büyük bir kısmını oluşturur ve elastik yapıları ile hem giymesi keyifli hemde ısı muhafaza özellikleri ile oldukça başarılıdırlar.

 

Taktik Polar

 

Taktik giyim ürünleri sadece yaz ve kış olarak düşünülmemelidir. Örneğin bahar aylarında giyecek bir üst giyimi ihtiyacı duyduğumuzda kullandığımız taktik polarlar gibi. Üzerinde bulunan fazla cepleri belden uzun kesimleri sayesinde standart ürünlerden ayrılan taktikal polarlar oldukça kullanışlıdır. 

 

Taktik Bot

 

Taktik botlar standart ayakkabılardan hem dayanıklı olmaları hemde ortopedik rahat yapıları ile ayrışırlar. Uzun süre ayakta kalmak zorunda olan koruma personeli için can kurtarıcı nitelikle olan taktik bot olmazsa olmazdır. En kaliteli ürünleri taktik giyim istanbul mağazamızdan veya bu sayfada detayını paylaştığımız ürünler arasından alabilirsiniz.

 

Taktik Pantolon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yukarıda bir çok kez üzerinde durduğumuz gibi taktik pantolonlar normal standart ürünlerden oldukça farklıdır. 

 • İlk olarak Taktikal pantolon bedeni doğru belirlenmeli. Tam üzerinize uyan pantolonu almalısınız. Bu konu uzun süreli bir ürün kullanımı için oldukça önemlidir.
 • Kumaş yapısı kaliteli olmalıdır. Satıcı bu konuda kumaşın karışımı hakkında bilgi vermelidir. Bu bilgiler doğrultusunda size uyan en uygun ürünü alabilrisiniz.
 • Hemen her alışveriiş ihtiyaç için yapılır bu doğrudur, taktik ürünlerde de bu kural geçerlidir. Bu yüzden bilinen ve tanınan yerlerden alışveriş yapılmalıdır.
 • Kendini kanıtlamış markalardan alışveriş yapmalı ve taktik kıyafeti, satıcı yeterince açıklayarak tanıtmalıdır.
 • Çok cepli taktik pantolon olarakta bilinen bu tip ürünleri, cep sayısının ve büyüklüğünün yeterli olup olmadığına ve sizin ihtiyacınıza hizmet edebileceğine karar vererek almalısınız. 

 

Taktik Giyim Markaları

Taktik Store, 5.11 tactical, North Mountain, Evolite, Tugan Taktikal, Vogel, Combat TacticalSpecial, Vaneda Taktik Bot, Vogel Taktik Bot, Carinio Taktik Bot, Scooter Taktik Bot, Ervo Tactical, Wolf Holster, Vav Wear, Watton, Powedex gibi büyük markaların taktik giyim alanında özenle ürettikleri ürünleri bu sayfada sizlerle buluşturuyoruz.

 

Polissepeti firması olarak taktik ürün üretimi konusunda oldukça hassas davranmaktayız. 2008 yılından bu yana kamuflaj ve asker-polis üniforması üretimindeki tüm tecrübelerimizi bu ürünlere aktarmış bulunmaktayız. Taktik pantolon gibi özel uzmanlık gerektiren, farklı dikim işçilikleri olan bu tarz ürünlerde çeşitliliği artırmak adına yukarıda bahsettiğimiz markalar ile birlikte sizlere hizmet etmeye devam etmekteyiz.

 

Polissepeti-blog

 

Polis Sepeti Taktik Pantolon

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR