199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
399,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
299,00 ₺ KDV Dahil
399,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
399,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
159,00 ₺ KDV Dahil
209,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
159,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
319,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
319,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
199,00 ₺ KDV Dahil
259,00 ₺ KDV Dahil
299,00 ₺ KDV Dahil
399,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
119,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil

Silah Kılıfı

 

Silah kılıfı, deri plastik yada kumaş malzemeden, içine silah koyma maksadı ile üretilen ve belde silahı taşımaya imkan tanıyan ürünlere verilen genel isimdir. Silah kılıfının silahı her türlü dış etkenden koruma gibi bir vazifesi de bulunmaktadır. Sonuçta hiçbir silah kullanıcısı silahına başkasının erişmesini yada silahın dış etkenlerden zarar görmesini istemez. Silah kılıflarımız bugünki modern formuna ulaşana kadar bazı evrelerden geçti sizlere bunlardan bahsetmek istiyoruz.

 

Yeni Tip Silah Kılıflarını Nasıl Geliştirdik ?

 

Silah kılıfı, yüzlerce yıldır üretimi sert kumaş ve deri malzemeden yapılan bir üründü. Silah kullanıcılarının 2 alternatifi vardı kumaş veya deri ürünler, başka bir seçeneğimiz o zamanlar bulunmuyordu. Dünyada da hemen hemen silah kılıfları denilince aynı materyaller akla gelmekteydi.

 

Deri özellikle silah kılıflarının yapımında yüzlerce yıldır kullanılan bir hammadde ve bu konuda, dayanıklılığı, şekil alabilmesi, gibi bir çok etkenden dolayı tercih ediliyor. Her ne kadar yeni ürünler piyasaya sürülsede deri silah kılıfı her zaman silah kullanıcıları arasında popülerliğini koruyor.

 

Yine sert kumaşlardan (imperteks ve cordura gibi...) imal edilen bez-kumaş silah kılıfları da özellikle askeri alanda başarılı olması sebebi ile yeri doldurulamayan ürünlerdendir. Ayrıca kumaş silah kılıflarının hijyenik olması ve temizlenebilir yapıda olması da tercih sebepleri arasında.

 

Modern Silah Kılıfı Formunu Alıyor...

 

Silah kılıfı dünyasında 2000 li yılların başında Amerikada yapılmaya ve satılmaya başlayan taktik silah kılıfları bu alanda bildiğimiz herşeyi değiştirdi. Artık plastik malzemeden yapılan ve şeklini koruyan polimer silah kılıfları vardı. İlk üretimleri İsrail merkezli bazı firmalar yaptı bunlardan en önemlisi hala imalatını sürdüren ve dünyanın en büyük holster üreticilerinden olan fobus firmasıydı.

 

Bu yeni tarz silah kılıfları, taktik atış üzerine çalışan, silahı doğrudan çekmeye odaklı stillerde atış yapan kullanıcılara hitap ediyordu. Zaten taktik atış denilen modele en uygun silah kılıflarıda çek at silah kılıflarıydı. Belden silahı çekmede, kavramada herhangi bir engeli olmayan doğrudan hedefe silah doğrultmaya yardımcı ürünlerdi.

 

Türkiye'de ve Dünya'da Silah Kılıfları

         

Yeni nesil plastik silah kılıfını birçok evreden geçerek günümüze kadar getirdik, halihazırda en çok kullanılan silah kılıfları yine plastik taktik silah kılıflarıydı. Plastik silah kılıfları ilk üretildiklerinde silahı kilitlemiyor yalnızca silahı tetik korkuluğundan tutuyordu, bu sistem kullanıcıya en hızlı şekilde silahını çekme imkanı veriyordu. Daha sonra üretilen kilitli silah kılıfı dediğimiz modeller üzerinde ise bir düğme bulunuyordu.

 

Bu düğmeye basılmadan silah kılıftan çıkmıyordu. Kolluk kuvvetleri gibi silahını muhafaza etmesi gereken kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz bu yeni sistem, silaha kullanıcısından başkasının erişmesine izin vermediği için özenle tasarladık. Şu an ülkemizde de en çok tercih edilen yine bu kilitli silah kılıflarıdır. 

 

Kilitli olmayan pasif tutuşta dediğimiz silahı tetik korkuluğundan tutan modellere örnek yine 2000 lerde üretimine başlayan ve dünya silah kullanıcılarının çok beğendiği kydex silah kılıfları idi. Kydex silah kılıfı sert bir plaka olan kydex hammadeden imal ediliyor.

 

Silahın birebir şeklini alıyor ve form olarak silahı pantolon içinde taşıyacak yani iç kılıf yada dışarıda pantolon üzerinde taşıyacak yani dış kılıf olarak üretilebiliyor. Dünyada silah kılıfı alanında bunlar gibi yenilikler olurken bizde boş durmadık. Çünkü silah kılıfları alanında ülkemize ve yurtdışına adet olarak en çok perakende satışı yapan firma olarak kendimize ait ürünler ile bu piyasada varlığımızı sürdürmemiz gerekiyordu ve öyle de yaptık.

 

Silah Kılıfı Markaları

 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi silah kılıfı dünyası, bir çok farklı model ihtiyaca göre değişen çeşitlerde silah kılıfları tasarladı ve üretti. Evet bu kadar çok ürünün üretilmesi ve tüketilmesinin kilit noktası ''ihtiyaç'' kelimesinde saklı. Polis sepeti olarak hiçbir zaman takipçilerimize bir hevesle alacakları sonra bir köşeye kaldıracakları ürünleri ulaştırmadık. Bunun yerine her kullanıcının sürekli olarak kullanabileceği silah kılıflarını üretip satmaya gayret gösterdik. İşte bu konuda tüm ar-ge çalışmalarımızı da to-gun holster silah kılıfları markası altında toplayadık.

 

To-Gun Holster Silah Kılıfı

         

Silah kılıfı üretimi üzerine yaptığımız ciddi çalışmalar sonucunu verdi. To-gun holster markası ile kendi yerli ve milli kılıfımızı dünyada bir benzeri olmayacak şekilde ürettik. Tasarım tescili ve faydalı model patenti alarak ülkemiz silah kılıfı envanterinde yerini aldı, ayrıca ilerleyen yıllarda ihracat anlamında kendini göstereceği de şimdiden belli. Yine to-gun holster silah kılıfları markası altında sizlere en iddialı olduğumuz üründen de bahsetmek isteriz.

 

Comfort-Tac alçak taşıma aparatı, tüm polimer silah kılıfları ile uyumlu olan bu aparat silah kılıflarını belden aşağıda tutmaya yarayan bir ürün. Silah kılıfı seviyesini ayarlamaya yarayan bu alçak taşıma aparatı taktik silah kullanıcılarının silahı istediğiğ pozisyonda taşımasına imkan sağlıyor. Sadece polimer silah kılıfları ile de uğraşmıyoruz, To-gun holster sayfasında el yapımı deri ürünler ve kydex silah kılıfları ve yine askeri silah kılıfları gibi farklı malzemelerden yapılmış ürünler olduğu gibi birçok farklı model ve renkte de ürün bulabileceksiniz.

Silah Kılıfı To-Gun Holster

Fobus Silah Kılıfı

         

Silah kılıfı üretmek oldukça meşakatli bir iş sıradan ürünlerin kolay şekilde enjeksiyon baskıları yapılırken, elinizde kısıtlı veri ile silah kılıflarını sıfırdan imal etmek oldukça zor. Fakat işimizi seviyor ve ülkemizdeki taktik atış tutkunlarına ve silah severlere hizmet etmeye, ve silah kılıfı alanında ki her türlü ürünü bulundurmaya gayret ediyoruz.

 

Sadece imalat değil bu anlamda dünyaca bilinen, polimer silah kılıfı alanında kendini kanıtlamış, kalitesi ve kullanımı ile dünya taktik atıcılarının ilgisini ve beğenisini toplamış olan Fobus silah kılıfları gibi ürünleri de bulundurmaya gayret ediyoruz. Yine Paddle taktik silah kılıflarının öncülerinden olan İMİ silah kılıflarını da taktik ürünler mağazamızda ve internet sitemizde ilgili sayfalarda bulabilirsiniz.

 

Akar

         

Akar silah kılıfı, yaklaşık 50 yıllık bir saraciye tecrübesini silah kılıfı alanında oldukça başarılı şekilde gösteren büyük bir firma olan Akar'ın ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Silah kılıfı alanında önceleri imperteks silah kılıfı üretmekte olan Akar Saraciye şimdilerde ürettiği dünyaca ünlü canik polimer kılıfı ve sar9 silah kılıfı ile hem ilgili silahların yanında verilerek hemde sitemizden perakende yoluyla alan kullanıcılara ulaşıyor.

 

Unicorn

         

Unicorn silah kılıfı, hem ülkemizde hem ABD'de, silah kılıfları alanında adet olarak en fazla imalatı yapan ve kalitesinden yıllardır ödün vermeyen bir firmanın ürünüdür. Kaliteli polimer silah kılıfları alanında kendini kanıtlamış ve taktik atış camiasında bilinen unicorn silah kılıfları, fiyat performans oranı en yüksek ürünler olarak tanınırlar.

 

Toma

         

Toma silah kılıfı ülkemizin polimer kılıf alanındaki ilklerindendir. Kaliteli polimer yapısı, silaha uygun kalıpları ile silah sahiplerinin, polis ve askerlerin yıllardır tecrübe ettiği ürünlerdir. Ömür boyu garanti sloganı ile yola çıkan firma satış sonrası teknik ve parça desteği ile de oldukça başarılı görünüyor.

 

Yumuşak ve esnek bir polimer silah kılıfım olsun diyenlerin tercihi olabilir. Kalıp olarak ise toma sarsılmaz mega silah kılıfı, toma canik tp9 serisi silah kılıfı, toma sar9 silah kılıfı ve toma girsan silah kılıfı gibi modeller ile, renk olarak ise siyah, beyaz ve çöl rengi olarak 3 farklı üründe hizmet veriyor.

 

Cytac

         

Cyac silah kılıfları, menşei çin olan ve gerek polimer kalitesi, gerekse silahlar ile tam uyumlu yapısı olsun oldukça başarılı ürünlerdir. Polimer silah kılıfları arasında görüntü ve kullanım olarak en başarılı silah kılıfları arasındadır. Çok fazla farklı silah için üretilmiş silah kılıfları bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını saymak gerekirse; Cytac glock silah kılıfı, cytac sig sauer kılıfı, cytac beretta kılıfı, cytac cz 75 kılıfı gibi bir çok ürünleri bulunmaktadır.

 

Hem iç silah kılıfları hemde dış silah kılıfları alanında oldukça başarılı bir firmadır. Ülkemizde yoğun olarak polissepeti üzerinden silah severler ile buluşturulan cytac silah kılıfları 1. kalite ve ömür boyu garantili bir ürünlerdir. Yine cytac üretimi olan amomax silah kılıfları da oldukça başarılı fiyat performans ürünleridir.     

 

Silah Kılıfı Türleri ve Modelleri Nelerdir?

 

Silah kılıfları pantolonun içinde silahı taşımaya imkan sağlıyor ise iç silah kılıfları diyoruz. Bunlar genellikle bir maşa vasıtasıyla kemere tuıtturulur ve deri,plastik yada kumaş malzemeden yapılmış olabilir. Yine iç silah kılıflarına örnek olarak korse silah kılıflarını verebiliriz.

 

Korse silah kılıfı özellikle eşofman altında oldukça başarılıdır.Pantolonun dışında kemer üzerinde taşımaya yarayan silah kılıflarına ise dış silah kılıfı denilmektedir. Dış kılıflar bir maşa köprü yada bir paddle vasıtasıyla kemere takılarak sabitlenir bu şekilde silahı taşımaya imkan sağlar.

 

Koltuk altı silah kılıfı isminden de anlaşılacağı üzere silahı içte kol altı yada koltuk altı denilen bölgede taşımaya yönelik bir kılıftır.Sivil kullanıcılara yönelik bir üründür. Koltuk altı silah kılıfı kışın silahını mont veya ceket altında rahat ve gizli taşımak isteyenlerin kullanabileceği bir alternatif olabilir evet. Fakat şunu unutmamak gerekir ki yazın tek kat giyim üzerine (sadece tişört vb...) kullanılması pek uygun değildir.

         

Bacak kılıfları bu bahsettiğimiz türlerin tamamen dışında ve silahı bacak veya baldırda taşımaya imkan veren genellikle sstandart görev silah kılıflarıdır. Görevli polislerin veya askerlerin kullanıdığı önceliklis aksesuarlarındandır.

         

Şarjör kılıfı her silah kullanıcısının kesinlikle olması gereken aksesuarıdır. Yedek şarjör özellikle görevli personel (asker,polis,jandarma,özel güvenlik ve genel kolluk kuvvetleri .) için fazlasıyla bulundurması gereken techizatındandır. Yedek şarjör kılıfı her markanın kendine has tasarımı ile silahınızın kalibresine göre sayfamızdan temin edebilirsiniz. 

 

Silah Kılıfı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Silah kılıfı hangi amaçla kullanılacak ? Öncelikli olarak cevaplanması gereken soru budur. Daha sonra sişah kılıfının kullanım amacı belli ise artık marka, malzeme veya model tarzında bir filtreleme ile polissepeti üzerinde kolaylıkla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Resmi giyim üzerine olan ürünleri, sivil giyim üzerine olan silah kılıflarını ve yapıldığı malzemeye göre (deri, kumaş, plastik vb...) tümünü ayrı ayrı olacak şekilde kategorilerimizde listeledik. İhtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda sitemizden uygun fiyatlı silah kılıflarını temin edebilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR