399,00 ₺ KDV Dahil
499,00 ₺ KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
159,00 ₺ KDV Dahil
219,00 ₺ KDV Dahil
479,00 ₺ KDV Dahil
514,00 ₺ KDV Dahil
999,00 ₺ KDV Dahil
1.999,00 ₺ KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
266,00 ₺ KDV Dahil
159,00 ₺ KDV Dahil
219,00 ₺ KDV Dahil

Özel Güvenlik Görevlisi Kıyafeti Nedir?

         

Yeni tip özel güvenlik görevlisi kıyafeti olarak bildiğimiz ürünlerin bütününe artık bu adı veriyoruz. 2021 yılında yürürlüğe giren yeni içişleri bakanlığı genelgesi ile özel güvenlik görevlilerinin giydiği tüm ürünler güncellendi. Genelgede yayınlanan şekilde giyinmek zorunda olan kamu özel güvenlik görevlileri artık belirlenen şekilde giyinmeye başladı.

 

Bu konuda 2021 İçişleri Bakanlığı genelgesi bir milat oldu diyebiliriz. Resmi giyim, kurumların ve kişilerin ciddiyetini gösteren en önemli etkenlerdendir. Bu bağlamda kamu özel güvenlik görevlilerinin tamamı ve diğer özel güvenlik görevlilerinin ise bir çoğunun giymeye başladığı yeni tip özel güvenlik görevlisi kıyafetleri oldukça kullanışlı ve bir o kadar da şık. Özel güvenlik görevlileri giyimini standardize etmek adına düşünülmüş olan yenilik, uygulandığı alanlarda oldukça başarılı gibi.

 

Yeni Tip Özel Güvenlik Kıyafetleri Nelerdir?

 

Gri reflektörlü özel güvenlik pantolonu alta hem yazlık hem kışlık kombinde ana unsur olarak karşımıza çıkıyor. Pantolon yandan kapaklı cepleri ve genel taktik yapısı ile hareketli bir yaşantısı olan kamu özel güvenlik personellerinin bu hareketli hayatı ile tam uyum sağlayacağa benziyor.

 

Gri özel güvenlik görevlisi tişörtü yazlık kombinde ana unsur ve üzerindeki arma ve cırtlarla olmazsa olmaz unsur olarak genelgede gösteriliyor. Üstte kışlık gri özel güvenlik sweatshirt aynı şekilde özel güvenlik formunda bulunmakta.

 

Dış giyim dışarıda görev yapan tüm personelin olduğu gibi özel güvenlik görevlilerinin de tabiki en önemli unsurlarındandır. Bu konuda genelge de ince düşünülmüş ve kışlık özel güvenlik kıyafeti içerisinde standart olarak özel güvenlik softshell montu en üst öğe olarak bulunuyor.

         

Yeni tip güvenlik pantolonu ve tişörtünden oluşan kombini diğer özel güvenlik aksesuarları tamamlıyor. Eski özel güvenlik armasının yerini yeni kombinde yepyeni tasarımı ile fark yaratan parlak 3 boyutlu yeni özel güvenlik arması alıyor.

 

Dünyada tüm resmi giyim ve üniformaların tamamlayıcı unsuru olarak görülen en önemlileri başlıklar veya şapkalardır. Yeni özel güvenlik şapkası ile de özel güvenlik kıyafetinin resmi yapısına oldukça ciddi bir hava katılmış. Ayrıca özel güvenlik kıyafeti tamamlanmış oluyor.

         

Özel güvenlik palaskası ve techizatları eski üniformada kullanılan ile aynı ve standart palaska ve techizatlar kullanılıyor. Palaska üzerine kullanılan kılıflar ise kişiye göre değişebilmekte ve değişik özel güvenlik aksesuarları ( biber gazı kılıfı, telsiz kılıfı vb...) sayfamızda yer almakta.

 

Kaliteli Özel Güvenlik Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Resmi kıyafet üretimindeki tecrübemizi özel güvenlik kıyafetlerinde de gösterdik ve en kaliteli kumaşlardan en hatasız işçilik ile kusursuz ürünleri sizler için ürettik. Dayanıklı ripstop kumaştan üretilmiş olan yeni tip özel güvenlik pantolonu ve micro nefes alabilen kumaştan imal ettiğimiz yeni tip özel güvenlik tişörtünü bu sayfamızda bulabileceksiniz. Ama sizlere kaliteli özel güvenlik kıyafeti seçimi ile ilgili bazı tüyolar vermek istiyoruz. Bu basit ayrıntılara dikkat ettiğiniz zaman kesinlikle fiyat performans olarak en üst düzey ürünleri alabilieceksiniz.

 

Özel Güvenlik Pantolonu Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

 

Özel güvenlik pantolonu bir güvenlik personelinin en önemli giyim unsurudur zira güvenlik görevlileri günün büyük kısmını ayakta ve yürüyerek geçirirler ve en çok yıpranan kıyafetleri ise pantolondur. Kaliteli özel güvenlik pantolonu ripstop kumaştan imal edilmiş olmalıdır. Ripstop dayanıklı kumaştan imal edilen ürünler uzun ömürlü kullanım sunarlar. Kumaşın bir diğer özelliği de renk atmayan indantren boyaya sahip olması ve renk konusunda da solmayan özel güvenlik pantolonu vasfı ile uzun süre dayanımı olmalıdır. Özel güvenlik pantolonunun dikim kalitesi yüksek olmalı ve geneli çift iğne denilen yöntem ile yani çift dikiş ile dikilmiş olmalıdır. Üzerinde kullanılan reflektörler 1. sınıf olmalıdır. Polissepetinden alacağınız her bir özel güvenlik pantolonu bu kalite standartlarını karşılayacağını garanti etmektedir.

 

Özel Güvenlik Tişörtü Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

 

Özel güvenlik tişörtü, micro yada dry-touch ( her ikisi de nefes alabilen yapıda kumaş türleridir.) kumaştan imal edilmiş olmalıdır. Kesinlikle kumaşın antibakteriyel yapıya sahip olması gerekir, satıcı bu konularda sizi bilgilendirmek zorundadır. Kaliteli özel güvenlik tişörtü yada sweatshrt de yaka düzgün dikilmiş olmalıdır, tişörtü gösteren en önemli detay yakasıdır.

 

Dikim kalitesi genelinde de aynı şekilde muntazam olmalı sağlam ve düzgün dikilmiş olmalıdır. Renk atmayan kumaşların kullanılmış olması size uzun süre kullanım imkanı sunacağı için bu konuya da özel güvenlik tişörtü alırken dikkat etmekte fayda vardır.

 

Özel Güvenlik Ayakkabıları Nasıl Olmalı ?

 

Özel güvenlik ayakkabısı, yine en önemli giyim parçalarımızdandır. Günün büyük kısmını ayakta geçiren bir özel güvenlik görevlisi için ortopedik özel güvenlik ayakkabısı olmazsa olmazdır. Deri yada nubuk olabilir siyah ve özel güvenlik kıyafetleri ile uyumlu ürünler tercih edilmelidir. Marka model farketmeksizin, resmi üniforma altına görüntü ve ciddiyete zarar vermeyecek her türlü ayakkabı yada bot kullanılabilir. Özel güvenlik ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus sektörde bilinen kurumsal yapısı ile size güven veren firmalardan almaktır.

 

Özel Güvenlik Görevlisi Kıyafeti Alanında Hizmet Aldığımız Markalar

 

Birçok üründe kendi imalatımız olan ürünlerimizi siz değerli takipçilerimiz ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Fakat bazı durumlarda bizden daha iyi ürünler ortaya koyan firmalar ile birlikte ortak farklı tasarımlar yaparak sizlere daha uygun özel güvenlik ürünlerini sunmaya çalışıyoruz. İşte bu kategoride sizlere sunduğumuz ürünleri üreten her biri kendi alanında uzmanlaşmış bazı markalarımız ;

Tugan Taktikal, Wolf Holster, Special, Vurgun Av, Akar, Kuyucular Deri, To Gun Holster, Günaydın Etiket, Vogel, Combat Tactical

 

Yeni Tip Özel Güvenlik Görevlisi Kıyafeti 2021

Özel Güvenlik Kıyafetleri Polissepeti

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR