Termal İçlik Özellikleri Nelerdir?

 

Kısa ve öz bir tanım yapmak gerekirse cildi rahatsız etmeyen, nefes alabilir ve vücut ısısını koruyan özel kumaşlarla üretilen ürünlere termal giysi adı verilmektedir. Özellikle kış aylarında ve soğuk iklimi olan şehirlerde kıyafetlerimizin altında termal içlik ürünleri kullanırız.

 

Bu ürünler soğuk havanın geçirgenlik etkisini azaltarak vücuda girmesini yüksek oranda engellemektedir. Özel kumaşlarla üretilmesinden dolayı vücudun ısısını %80 oranında vücutta tutmaktadır. Vücudu sıcak tutmanın en kolay yolu termal giysiler tercih etmekten geçer.

 

Termal tayt ve termal atlet olarak da bilinen bu ürünler vücudunuzun doğal olarak ürettiği teri özel kumaş yapısı sayesinde vücuttan uzaklaştırır. Hafif ve esnek yapısıyla günlük aktivitelerinizde uyguladığınız hareket kabiliyetinizi asla kısıtlamaz.

 

Erkek Termal İçlik

 

İnsan teni ile birebir uyumlu organik viskoz iplik ve polyester iplik birleşimiyle üretilen termal kumaşlar özellikle soğuk iklimlerde görev yapan güvenlik güçleri ve yoğun spor yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu iki özel ipliğin buluşması ile bir hava boşluğu ortaya çıkmaktadır. Bu hava boşluğu sayesinde terin vücut üzerinde birikmesi engellenir ve dışarıya atılır.

 

Termal içlik erkek ve termal çorap erkek gibi ürünlerin teri dışarı atabilmesi vücudun hızlı bir şekilde kurumasını sağlar ve bu sayede bakteri oluşumu engellenmiş olur. Terleme esnasında oluşan ıslaklığı engellediği için yetişkinler ve çocuklar tarafından termal kıyafetler rahatlıkla tercih edilebilir.

 

Termal İçliklerin Avantajları

 

Yumuşak dokulu, hafif, esnek ve ergonomik kumaşa sahiptir.

Maksimum hareket kabiliyeti sağlar.

Teri hızlıca vücuttan atar ve vücudun ısı dengesini korumasını sağlar.

Bakteri oluşumunu engeller, vücudun sağlıklı kalmasını sağlar.

 

Termal İçlik Nasıl Yıkanır?

 

Satın aldığınız termal içlik modeline göre bazı ürünlerin özel yıkama talimatı olabilir. Bunu ürünle gelen paket üzerinde incelemenizde fayda vardır. Termal kıyafetleri elde veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkamayı tercih ediyorsanız 15 ve 30 dakika gibi kısa programları ve maksimum 30 derece ile yıkama yapmanız uygun olacaktır.

 

Beyazlatıcı bir deterjan kullanılmamalıdır, bunun yerine yumuşatıcı deterjanlar çok az miktarda kullanılmalıdır. Termal giyim ürünlerini kurutma makinesinde kurutmak ise ürünlerin kullanım sürelerini azaltabilir.

 

Siz de termal içlik ürünlerimizi incelemek ve avantajlı fiyatlarıyla sipariş vermek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR