Polis Pantolonu ve Polis Malzemeleri İçindeki Yeri

 

Polis pantolonları oldukça eski geçmişi olan ve görev esnasında oldukça önemli polis malzemeleri arasında yer alır. 2018 yılına kadar klasik lacivert kumaş pantolon giyen Türk Polisi, o tarihten sonra kapaklı cepli polis pantolonu ile görev yapmaya başlamıştır.

 

2018 yılından sonra daha tactical bir yapıya bürünen polis kıyafetleri artık üstte çok cepli polis gömleği ve altta yandan cepli polis pantolonu olarak belirlenmiştir. Artık tüm emniyet mensupları bu şekilde giyinerek görev yapmaya başlamıştır. polis sepeti de bu anlamda resmi ve resmi olmayan gelenek kabilinden tüm yenilikleri yakından takip ederek, hali hazırda giyilen Likralı polis pantolonu gibi tüm ürünleri bu sayfamızda sizlerin beğenisine sunuyoruz.

 

Polis Pantolonları Renkleri

 

Siyah polis pantolonu gibi bazı ürünler, normal kullanımda olmayan yani standart polis malzemesi olmayan ürünlerdir.  Çünkü yönetmelikte yer alan ifade ile pantolon koyu lacivert olmalıdır. Ama giyimine idarenin müsade ettiği bunun gibi ürünleri de sizler için yakından takip ederek ürün portföyümüzde bulundurmaya gayret ediyoruz.

Ayrıca Trafik polis pantolonu gibi bazı branşlara özel polis kıyafetlerini de kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan imal ederek sizler için bu kategori altında topladık.

         

Polis malzemesi seçmek genel anlamda zordur, hele de görev boyunca üzerinizde taşıdığınız, mesela özel harekat polis pantolonu gibi, kullanıcıları bilir ki bu ürünleri seçmekte oldukça zordur. Sizlere vereceğimiz bazı ipuçları, kaliteli ve dayanıklı polis ürünlerinin nasıl seçileceği ile ilgili size yardımcı olacak ve işinizi bu konuda bir hayli kolaylaştıracak;

 

Kaliteli Polis Pantolonu Nasıl Alınır ?

 

  1. Renk atmayan polis pantolonu olarak kesinlikle satıcıdan garanti isteyin. Satıcının ürünü solmayan kumaştan yapıldığına dair güvence vermesini talep edin.
  2. Kumaşların metrekare/ağırlık oranları vardır, yaz kış giyilecek bir erkek polis pantolonunun 220 gram/m² olması genel olarak yeterli olacaktır.Ayrıca kumaşın bileşenleri yüzdesel olarak örneğin %50 polyester %50 pamuk şeklinde  açık şekilde size bildirilmelidir.
  3. Polis pantolonlarının kalıbı düzgün dizayn edilmiş (şekli yönetmeliğe uygun olmalı) ve düzgün kalıplanmış olması gerekir, bunları hem ürün fotoğraflarından anlayabilir hemde ürün elinize geçtiğinde görebilirsiniz. Giyimde üzerinize tam oturması gerekir.
  4. Beden olarak kendinize tam uyan bedeni tercih etmeniz gerekmektedir. Bu konuda pantolon beden ölçülerine ulaşarak kendi bel-boy ölçüleriniz ile kıyaslayabilir ve en uygun bedenli polis pantolonlarını temin edebilirsiniz.
  5. Likralı polis pantolonu olması, ürünün ekstra kumaş içeriğinde elastan(lycra) bulundurması anlamına gelmektedir. 2. maddede belirttiğimiz gibi satıcı kumaş içeriğinde bu konuyu ayrıca belirtmeli ve kullanıcıyı aydınlatmalıdır. Likralı polis pantolonları giyim esnasında her zaman standart ürünlere göre çok daha fazla rahatlık sağlar ve oldukça konforludur.

 

Polismalzemeleri alışverişlerinizde bu hususları göz önünde bulundurarak doğru karar verebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR