179,00 TL KDV Dahil
209,00 TL KDV Dahil
199,00 TL KDV Dahil
239,00 TL KDV Dahil
199,00 TL KDV Dahil
239,00 TL KDV Dahil
449,00 TL KDV Dahil
529,00 TL KDV Dahil
449,00 TL KDV Dahil
529,00 TL KDV Dahil
309,00 TL KDV Dahil
359,00 TL KDV Dahil
309,00 TL KDV Dahil
359,00 TL KDV Dahil
309,00 TL KDV Dahil
359,00 TL KDV Dahil
85,00 TL KDV Dahil
116,00 TL KDV Dahil

Yakın Koruma Kimdir?

          Yakın koruma kıyafeti ile ilgilensekte öncelikle yakın korumanın ne iş yaptığı ile işe başlasak aslında en doğrusunu yapmış oluruz. Çünkü sahada korumanın nasıl görev yaptığını, ne şartlar altında çalıştığını ve görevinin aslında ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz personel için kıyafet geliştirmek ve üretmek oldukça anlamsız olacaktır.

          Yakın korumalar genel anlamda şahıs koruması yani vip ( önemli kişi) koruması olarak görev yapar. Öncelikli görevleri korudukları şahsı her türlü saldırı, tehdit ve tehlikeden korumaktır. Ayrıca şahsı zor duruma düşürecek ve bazı itibari sorunlar yaratabilecek olumsuz dış müdahalelerden de korurlar.

   Özel Koruma Kimdir?

 

           Yakın koruma görevi iki farklı usulde ifa edilir. Birincisi emniyet mensubu bir koruma devletin önemli gördüğü kişiye tahsis edilerek vip şahsın koruması sağlanır. ikincisi vip şahıs, alanında başarılı gördüğü bir personeli kendisi özel koruma olarak belirler, bu kişi tarafından şahsın korunması sağlanmış olur ve bu ikinci usuldeki koruma biçimine özel koruma diyoruz. Her iki görev biçiminde de aslında yapılan faaliyetler genel olarak aynıdır. Temel amaç kişiyi dışarıdan gelecek her türlü saldırıdan muhafaza etmektir. Bunlar fiziki yada başka şekilde saldırılar olabilir.Bu konu teferruat olduğu için daha fazla ayrıntıya girmeden bizi ilgilendiren, özel korumaların giydiği kıyafetler alanı ile ilgileneceğiz.

 

Özel Koruma Giyimi Nasıl olmalı?

 

          Sivil koruma kıyafeti, dediğimizde yukarıda bahsettiğimiz koruma görevi ifa eden personelin hayat tarzına en uygun olan yakın koruma pantolonları ve koruma gömleklerini anlatmış oluruz. Bu giyim tarzı hem gün içinde korumanın yaptığı tüm standart hareketlerde ve girdiği bütün pozisyonlarda maksimum rahatlığı sağlamalıdır, hemde vip şahsın işi gereği girdiği ortamlara aykırı olmayacak kadar şık olmalıdır. Dünya genelinde artık bu tanımı takım elbise karşılayamıyor ve bunun yerini tam olarak dolduran yakın koruma pantolonu ve üzerine ise koruma gömleğidir. Profesyonel özel korumalar yada emniyet mensubu polis korumalar artık bu şekilde giyinmektedir.Gün içinde rahat olup her türlü dışarıdan gelecek müdahalelere hazır olurken diğer yandan da oldukça şık ve dışarıdan çok fazla, görev ifa eden bir koruma görüntüsü vermeyen taktik giyim ürünleri bu anlamda en doğru tercihtir. Taktik pantolon ve taktik gömlekten oluşan bu ürünlerin üretimi ile 2008 yılından bu yana uğraşmaktayız. Hala en çok üzerinde durduğumuz ve imalatına en fazla özen gösterdiğimiz konu taktik giyim ürünleridir. Sahada koruma görevi ifa eden personelin isteklerini ve ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda ürettiğimiz ürünleri güncelliyoruz.

 

Korumaların Kıyafetleri Nelerden Oluşur?

Koruma pantolonu, bir yakın korumanın en önemli ana giyim unsurudur. Kaliteli, dayanıklı, çok cepli, esnek bir koruma pantolonu görevini ifa ederken korumaların işini kolaylaştıracaktır. Gün içinde rahat yürümek koruma için herşeydir. Rahat hareket eden ve haraketlerinde kısıtlama düşüncesi olmadan davranan bir korumanın performansı oldukça yüksek olacaktır.

Koruma gömleği, cep sayısının fazlalığı, düzgün kesimleri, dayanıklı kumaşları sayesinde diğer ürünlerden ayrılır ve bir özel koruma personelinin olmazsa olmaz unsurlarındandır. Koruma gömleği rahatlığı ile personelin sahada görev esnasında en önemli yardımcılarındandır.

Koruma ayakkabısı yada taktik bot ismiyle biliyoruz ve sürekli ayakta kalmak zorunda olan korumalar için çok önemlidir. Ayak sağlığı ayakta görev ifa eden ve sürekli araç kullanmak zorunda olan personel için önemlidir ve bu konuda tavsiyemiz en kaliteli koruma ayakkabılarından yana kullanılması gerekmektedir.