399,00 ₺ KDV Dahil
499,00 ₺ KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
399,00 ₺ KDV Dahil
499,00 ₺ KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
299,00 ₺ KDV Dahil
349,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
249,00 ₺ KDV Dahil
1.459,00 ₺ KDV Dahil
1.999,00 ₺ KDV Dahil
1.499,00 ₺ KDV Dahil
1.999,00 ₺ KDV Dahil
1.499,00 ₺ KDV Dahil
1.999,00 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
288,00 ₺ KDV Dahil
324,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil
199,00 ₺ KDV Dahil
249,00 ₺ KDV Dahil
539,00 ₺ KDV Dahil
747,00 ₺ KDV Dahil
689,00 ₺ KDV Dahil
1.077,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
119,00 ₺ KDV Dahil
189,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil
289,00 ₺ KDV Dahil
359,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil
2.659,00 ₺ KDV Dahil

Yakın Koruma Kıyafeti

 

Yakın koruma kıyafeti ile ilgilensekte öncelikle yakın korumanın ne iş yaptığı ile işe başlasak aslında en doğrusunu yapmış oluruz. Çünkü sahada korumanın nasıl görev yaptığını, ne şartlar altında çalıştığını ve görevinin aslında ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz personel için kıyafet geliştirmek ve üretmek oldukça anlamsız olacaktır. Bu yüzden özel koruma kıyafetinden önce ne iş yaptığına bir göz atalım.

 

Yakın Koruma Veya Özel Koruma Kimdir ?

 

Yakın korumalar genel anlamda şahıs koruması yani vip ( önemli kişi) koruması olarak görev yapar. Öncelikli görevleri korudukları şahsı her türlü saldırı, tehdit ve tehlikeden korumaktır. Ayrıca şahsı zor duruma düşürecek ve bazı itibari sorunlar yaratabilecek olumsuz dış müdahalelerden de korurlar.

 

Yakın koruma görevi iki farklı usulde ifa edilir. Birincisi emniyet mensubu bir koruma devletin önemli gördüğü kişiye tahsis edilerek vip şahsın koruması sağlanır. ikincisi vip şahıs, alanında başarılı gördüğü bir personeli kendisi özel koruma olarak belirler, bu kişi tarafından şahsın korunması sağlanmış olur ve bu ikinci usuldeki koruma biçimine özel koruma diyoruz. Her iki görev biçiminde de aslında yapılan faaliyetler genel olarak aynıdır. Temel amaç kişiyi dışarıdan gelecek her türlü saldırıdan muhafaza etmektir. Bunlar fiziki yada başka şekilde saldırılar olabilir.Bu konu teferruat olduğu için daha fazla ayrıntıya girmeden bizi ilgilendiren, yakın koruma polis kıyafetleri alanı ile ilgileneceğiz.

 

Özel Koruma Giyimi Nasıl olmalı?

 

Yakın koruma yazlık kıyafetleri , dediğimizde yukarıda bahsettiğimiz koruma görevi ifa eden personelin hayat tarzına en uygun olan yakın koruma pantolonları ve vip koruma gömleklerini anlatmış oluruz. Bu giyim tarzı hem gün içinde korumanın yaptığı tüm standart hareketlerde ve girdiği bütün pozisyonlarda maksimum rahatlığı sağlamalıdır, hemde vip şahsın işi gereği girdiği ortamlara aykırı olmayacak kadar şık olmalıdır.

 

Dünya genelinde artık bu tanımı takım elbise karşılayamıyor ve bunun yerini tam olarak dolduran yakın koruma pantolonu ve üzerine ise koruma gömleğidir. Profesyonel özel korumalar yada emniyet mensubu polis korumalar artık bu şekilde giyinmektedir.

 

Bunun en bariz örneği Cumhurbaşkanlığı Koruma kıyafetleridir. Gün içinde rahat olup her türlü dışarıdan gelecek müdahalelere hazır olurken diğer yandan da oldukça şık ve dışarıdan çok fazla, görev ifa eden bir koruma görüntüsü vermeyen taktik giyim ürünleri bu anlamda en doğru tercihtir. Taktik pantolon ve taktik gömlekten oluşan bu ürünlerin üretimi ile 2008 yılından bu yana uğraşmaktayız.

 

Hala en çok üzerinde durduğumuz ve imalatına en fazla özen gösterdiğimiz konu taktik giyim ürünleridir. Sahada koruma görevi ifa eden personelin isteklerini ve ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda ürettiğimiz ürünleri güncelliyoruz.

Yakın koruma yazlık kıyafetleri fiyatları ile de makul olmalı. Bu anlamda zaten uzun yıllar tecrübemizi konu üzerinde etkin bir biçimde kullandık. Ayrıca başka mağazalardan alacağınız ürünlerde de bu anlamda pahalı ürün alma sevdasına kapılmamanızı tavsiye ederiz. Yalnızca bakmanız, kontrol etmeniz gereken alacağınız ürün yakın koruma kıyafetleri özelliklerini karşılıyor mu ? yoksa karşılamıyor mu?

 

Korumaların Kıyafetleri Hangi Parçalardan Oluşur?

 

Koruma pantolonu, bir yakın korumanın en önemli ana giyim unsurudur. Kaliteli, dayanıklı, çok cepli, esnek bir koruma pantolonu görevini ifa ederken korumaların işini kolaylaştıracaktır. Gün içinde rahat yürümek koruma için herşeydir. Rahat hareket eden ve haraketlerinde kısıtlama düşüncesi olmadan davranan bir korumanın performansı oldukça yüksek olacaktır. Bu anlamda iyi bir taktik pantolon öncelikli çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

 

Koruma gömleği, cep sayısının fazlalığı, düzgün kesimleri, dayanıklı kumaşları sayesinde diğer ürünlerden ayrılır ve bir özel koruma personelinin olmazsa olmaz unsurlarındandır. Taktik gömlek rahatlığı ile personelin sahada görev esnasında en önemli yardımcılarındandır.

 

Koruma ayakkabısı yada taktik bot ismiyle biliyoruz ve sürekli ayakta kalmak zorunda olan korumalar için çok önemlidir. Ayak sağlığı ayakta görev ifa eden ve sürekli araç kullanmak zorunda olan personel için önemlidir ve bu konuda tavsiyemiz en kaliteli koruma ayakkabılarından yana kullanılması gerekmektedir.

 

Koruma montu da kışın kesinlikle koruma personeli için hayat kurtarıcı niteliktedir. Standart ürünlerden fazlaca cep sayısı ve rahat giyimi ile ayrılan taktik montlar giyimi oldukça keyifli ürünlerdir. Softshell koruma montları korumanın yanında bulunduracağı eşyaları eksiksiz taşımasına ve üzerindeki teçhizatı gizlemeye yarar ve koruma sektöründe işimizi oldukça kolaylaştırır.

 

Koruma Tişörtleri, gömlek altına giyilir ve uzun saatler görev yapan koruma personel için oldukça önemlidir. Pamuklu yapıda olması sağlık açısından oldukça önemlidir.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR