Jenix Biber Gazı 40ml Orijinal (jnxgaz)

4,59
Fiyat : 279,00 ₺(KDV Dahil)
en-cok-satan-200x65 1500-tl-uzeri-ücretsiz-400x75px

Yerli üretim türk malı biber gazı

Son Kullanma Tarihi: 06.2026 - Türk Malıdır.

Ülkemizde biber gazı almak, satmak, taşımak yasaldır. Kanunlarımızda buna engel teşkil eden bir madde yoktur.

Jenix Biber Gazı Spreyi Orijinal Göz Yaşartıcı Etkili 40 ml Türk Malı %100 Yerli Ürün

 

Biber gazı tanımı ile başlayalım isterseniz çünkü bu konuda insanların kafaları hayli karışık. Şili biberi özü ile bu özün basınçlı şekilde dışarı çıkmasını sağlamak amaçlı bir miktar karbon dioksit gazının şişelenmiş haline biber gazı spreyi diyoruz. Burada bahsedilen ürün ve hakkında verilen tüm bilgiler bir genelleme içermez. Yalnızca jenix biber spreyi ile alakalıdır. Bu konuyu özellikle belirtmemizin sebebi şudur. Örneğin biber gazı yasal mı ? şeklinde sorulan, bu ürün ile ilgli çok fazla yöneltilen sorular mevcut. Bizim bu sorulara vereceğimiz cevaplar bu ürünleri ilgilendiriyor. Yani profesyonel polis biber gazı ile alakalı olamaz. Zira biz sadece satış yaptığımız ürünün içeriğini ve onunla alakalı konuları tanıtabiliriz. Bu anlamda ilk ve en önemli bilmemiz gereken konu biber gazının satış engelinin olmadığı, tarafınıza faturası ile yollanacağı ve kesinlikle yasal olduğudur. Yalnızca biber gazı satın al butonuna basarak edinebilirsiniz. Herhangi bir suç teşkil etmez bununla ilgili yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı kanun ve resmi açıklamaları baz alarak bilgi vereceğiz. 

 

Kadınlar için biber gazı özellikle son zamanlarda artık vazgeçilmez oldu. Bir çok ardı arkası kesilmeyen kadına karşı şiddet olayı malum sokakta da kendini gösteriyor. Gaz kullanmak bunun elbette köklü bir çözümü değil fakat kadınlarımızın anlık olarak kendini savunmasında göz yaşartıcı biber gazı spreyi oldukça önemli ve çok işe yarıyor. Olay anında en önemli olan, zaman kazanmak ve saldırıya uğranan mekandan zarar görmeden ayrılmaktır. Tabiki insan üzerinde maksimum etkiye sahip olan jenix biber gazıda karşı tarafta gözlerde yaşarma, yanma, burunda akıntı ve acı hissi verdiği için size bu zamanı tanıyacaktır. Bu anlamda oldukça faydalı olabilecek bu ürünü yerli üretim ve içerik garantisi ile polis sepeti olarak sizlere sunuyoruz. Ürün hakkında farklı incelemeler yapacak ve her açıdan sizler için değerlendieceğiz ama önce gelin birlikte jenix firmasını tanıyalım, ürünlerini inceleyelim, bu ürün ile ne gibi avantajlara sahip olursunuz onlar birlikte bir göz atalım...

 

Jenix Biber Gazı Spreyi Genel Değerlendirme

 

Jenix firması ülkemizde ve pek çok yabancı ülkede satışını yasal ve garantili şekilde sürdürmekte. Bu anlamda en iyi biber gazı markası sayılabilecek ürünler ortaya koymaktadır. Ürünlerinde orijinalliği ve organiklği ön planta tutan markanın merkezi İstanbul'da ve dünyanın gelecek vaat eden imalatçılardan sayılıyor. Standart vatandaş için üretilen 40 ml ve 100 ml piyasa ürünlerinin yanı sıra İç İşleri Bakanlığı'na bağlı kolluk kuvvetlerine ve TSK'ya bağlı kuvvetlere de büyük miktarlarda ve farklı türevlerde ürünler üretiyor. Biz yazımızın başında bahsettiğimiz üzere günlük kullanım için olan biber gazlarını inceleyeceğiz.

 

Jenix 40 ml biber gazı içerisinde OC (oleoresin capsicum) bulunur. Yani oleoresin doğal ve yapışkanlığı artırıcı bir tür reçine iken, capsicum ise doğal yolla elde edilen şili biber özütüdür. İçeriğinde yalnızca bu iki madde ve bu maddelerin tüpten dışarı çıkışını sağlayacak olan karbon dioksit bulunmaktadır. Kullanımı da oldukça kolaydır. Size çantanızda, cebinizde, avuç içinde fazla yer kaplamadan yanınızda kolayca taşıma imkanı sunuyor. Bu anlamda biber spreyinin bir savunma eşyası olarak her zaman yanımızda olması önemli. Çünkü artık ne zaman, nerede, kimin, ne yaşaacağı ? pek belli olmuyor. Şişe kullanımda tam ele oturuyor ve direkt olarak kullanım imkanı sunuyor. Yani bir ön hazırlık vs. yapmanıza gerek yok. Doğrudan kendinizi tehlikede hissettiğiniz an butona basarak püskürtebilirsiniz. Peki kullandığınız an ne oluyor. Biber gazının etkisi nedir ? sorusunun cevabı işte burada başlıyor. Sıktığınızda temas eden kişide gaz şu etkileri yapmakta ; Gözlerde yanma, yaşarma, acı hissi, burunda akıntı, yanma ve acı hissi en başta hissedilenler. Temas eden kişinin ilk yapmak isteyeceği genelde kaçıp uzaklaşmak oluyor fakat yinede temkinli olmakta fayda var.

Biber gazı fiyatı ile de öncü olan jenix firması ülkemizde ilk üretimi başlatan ve ilk biber gazı üretim tesisini kuran firma olma özelliğini taşıyor. Jenix markası ile ürünler üretilerek, genel standartları belirlenmeden önce çok fahiş fiyatlara piyasada gaz satılabilmekteydi. Fakat günlük on binleri bulan üretim kapasitesi ile jenix biber gazı fiyatı ile piyasada satılmaya başlayınca fiyat tüketici lehine şekil almaya başladı.

Biber Gazı Hakkında Merak Edilenler

 

Soru : Biber gazını çantamda taşıyabilir miyim ? Polis görürse karşılaşacağım muamele ne olur ?

 

Polis, bu eşyayı savunma amaçlı taşıdığınızı söylediğiniz takdirde hiçbir işlem yapamaz. Çünkü kanunlarda " biber gazı taşımak suçtur " şeklinde bir ibare yoktur. Ayrıca çevremizde bulunan ve mağazamızı sürekli ziyaret eden polis memurlarına bu soruları yönelttiğimizde özellikle kadınların yanında bulundurdukları biber spreylerine hiçbir işlem yapmadıklarını belirtiyorlar. Kişilerin kendilerini korumak istemelerinin oldukça doğal olduğunu ifade ediyorlar.

 

Soru : Biber gazının cezası nedir ?

 

Kanunlarda, taşımanın suç olarak bulunmaması, doğrudan sahada görev ifa eden polislerin beyanı ve bunların haricinde Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın 10.04.2017 - 27.11.2017 - 11.12.2018 - 25.11.2017 tarihlerinde yaptığı detaylı açıklamalarda biber gazını, taşımanın, almanın, satmanın ve üzerinde bulundurmanın suç olmadığı açıkça anlaşılmıştır. Bu sebepler ile suç olmayan herhangi bir eylem cezalandırılamaz. Ülkemizde her suçun cezası kanun ile belirleneceğinden burada gönül rahatlığı ile biber gazı alabilir ve herhangi bir saldırıya maruz kalırsanız(dileğimiz alan takipçilerimizin hiçbirisinin kullanmak zorunda olmamaları) kullanabilirsiniz.

 

Soru : Biber gazını kullanmak suç olur mu ? Kullananlar nasıl bir işleme tabi tutuluyor ?

 

Biber gazını önceki maddede ifade ettiğimiz üzere taşımak ve bulundurmak yasaldır. Fakat üzerinize yapılan bir tür saldırıyı önlemek amacı ile biber gazını kullandınız ve etkisi ile karşı tarafa geçici zararlar verdiniz. Kesinlikle durumdan sorumlu olmayacaksınız. Olay bahsettiğimiz gibi gerçekleşir ise kullanıcı kendisini korumak için biber gazını kullandığından herhangi bir yasal işleme tabi olmaz. Kendisini korumak için yapılan işlermlere nefsi müdafaa denilmektedir.

 

Soru : Biber gazı etkisi ne kadar sürer ? Kalıcı hasar bırakır mı ?

 

İlk olarak sıkılıp tene temas ettiği anda etkilerini göstermeye başlayan biber gazının yakaşık olarak yarım saat kadar sonra etkilerinin sona erdiği gözlemlenmiştir. Bu sürenin temizlenme ve gazın artıklarından arınmakla uzayıp kısaldığı görülür ama genelde yarım saat ile 1 saat arasında etkilerin tamamen ortadan kalktığı biliniyor. Biber gazının kalıcı bir hasar bırakması ise dünyada şu ana kadar rastlanılmamış bir durumdur.

 

Soru : Biber gazı nasıl hissettirir ?

 

Biber gazının etkileri herkes açısından merak konusu. Kısaca tarif etmek gerekir ise farklı organlarda farklı etkileri bulunmaktadır. Gözlerde yanma, acı hissi, yaşarma sulanma. Burunda şiddetli acı hissi, akıntı ve geçici olarak nefes alırken zorlanma. Ciltte ise geçici bir kaşıntı ve yanma hissine sebep olan biber gazı etkileri geçici ve önemsizdir.

 

Soru : Biber gazına karşı ne yapmak gerekir ? Temas eden nasıl temizlenmelidir ? Biber gazı nasıl geçer ?

 

Biber gazı ile temas edilmesi sonrası bu tarif edeceğimiz adımları izlerseniz, en hızlı şekilde gazın etkilerinden kurtulmuş olursunuz.

 

1- Gazla temas eden bölgeyi bol su ile temizleyin.

2-Göz doğrudan biber gazına temas etmiş ise kesinlikle ovalamayın. Bol su ile ara ara kırpıştırarak ve elinizi sürmeden yıkayın. 

3- Temas eden bölgeye herhangi bir ilaç, deterjan, sabun vs kimyasal yada organik hiçbirşey sürmeyiniz.

 

Soru : Evde biber gazı nasıl yapılır ?

 

Biber gazını alırken  jenix gibi firmalar tarafından, büyük tesislerde ve el değmeden üretilenleri tercih edin. Çünkü evde biber gazının  üretimi yapılamaz. Bazı tarifler internet üzerinde evde biber gazı yapımına dair bulunmaktadır. Fakat kesinlikle orijinal jenix etkisi yaratmayacaktır.

 

Soru : En iyi biber gazı hangisi ? Hangi marka tercih edilmeli ?

 

Bu soruya verilecek en iyi cevap bizi kullanım anında yarı yolda bırakmayan ürün olacaktır. İyi biber gazımız hem etkili hem kolay kullanımlı olmalıdır. Jenix biber gazları bu konuda hem ebatı hem içeriği hemde pratik kullanımı ile gerçekten birinci sınıf bir üründür. Bu anlamda uzmanların tavsiyelerinden biridir.

 

Soru : Biber gazı nereden alınır ? Nerede satılır ?

 

Polis sepeti olarak 2007 yılından bu yana farklı markalar ile biber gazlarının satışını yapmaktayız. Yıllardır bu tecrübe ile sizlere en yeni üretimden çıkan ürünleri ulaştırıyoruz. Çünkü biber gazında en önemli konulardan birinin son kullanma tarihi olduğunun bilincindeyiz. Takipçilerimizin verdiği paranın karşılığını 2 yıllık kullanım ömrü ile sonuna kadar alma hakkına saygı duyuyoruz. Bu sebeplerden ara sokaklarda ne sattığı belli olmayan orijinal ürün satmayan satıcılardan ziyade kurumsal satıcıları tercih etmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

 

Soru : Jenix biber gazı hangi ülkenin ? 

 

Yerli üretim etiketi ile paylaştığımız jenix biber spreyi %100 yerli sermaye ile işleyen jenix markasınındır. Türk Malıdır tamamiyle ülkemizde üretilip Dünyanın dört bir yanına bir çok ülkeye satılmaktadır.

 

Soru : Biber gazı öldürür mü ?

 

Doğrudan biber gazına temas ettiği için ölen bir vakıa kayıtlara geçmemiştir. Biber gazının etkilerinin sebebiyet verdiği ölüm de bulunmamaktadır. Burada bahseilen gaz halkın erişimine açık olan ve satışı yasal olan bu ürünlerdir.

 

Soru : Eczanelerde biber gazı satılır mı ?

 

Genellikle yanlış bilinen bir kanı bu. Eczaneler biber gazı satışı ile ilgilenmiyor. Yani bu satışı ile ilgili bir yasal engel var anlamına gelmiyor tabiki fakat bilinen bir çok eczanede biber spreyi satılmamaktadır.

 

Soru : Nato mu Jenix mi ? Nato biber gazı mı ? Jenix biber gazı mı ?

 

Bu soruya verilecek cevap tartışmasız olarak Jenix olacaktır. Çünkü ülkemizde üretilmekte ve koşulsuz garantisi bulunmaktadır. 2007 yılından beri bu ürünlerin satışını yapan birr firma olarak polis sepeti üzerinden satılan ve olumsuz geri dönüşün en az olduğu ürün Kesinlile jenix biber spreyleridir. Bu konuda hiç tereddüt etmeden temin edebilirsiniz.

 

Soru : Jenix biber gazının ilk defa benim tarafımdan kullanıldığını nasıl anlarım ?

 

Bu hususun garantisi öncelikle polis sepetidir. Yıllardır müşterilerine her zaman kusursuz ürün ulaştırmayı amaçlamış bir markayız. Alttaki videoda göreceğiniz üzere jenix biber gazları bir plastik ambalaj ile ilk defa sizin açacağınız şekilde orijinal fabrika kapaması bir montaj ile yollanmaktadır. Ayrıca gaz şişesinin üstünde bulunan püskürtme butonunun iki tarafında plastik ilk kullanım mühürleri bulunur. Bunlar ilk kez kullanacağımızın garantisi olarak yeterlidir.

 

 

 

 

jenix biber gazı orijinal 40 ml

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR