Nato Biber Gazı 40ml (Orijinal) (nato-gz-40ml)

4,56
Fiyat : 89,00 ₺(KDV Dahil)
en-cok-satan-200x65 1500-tl-uzeri-ücretsiz-400x75px

Son Kullanma Tarihi: 04.2029 - MADE İN GERMANY

Ülkemizde biber gazı almanın herhangi bir cezası yoktur. Güvenle alıp taşıyabilirsiniz.

BU ÜRÜNÜN DİĞER ALTERNATİFLERİ
Jenix Biber Gazı 40ml Orijinal Küçük Biber Gazı Kılıfı 40ml İçin Jandarma Komando Biber Gazı Kılıfı 40ml İçin Trafik Polisi Biber Gazı Kılıfı 40ml İçin Büyük 100ml Biber Gazı Kılıfı

Nato Biber Gazı Göz Yaşartıcı Sprey 40 ml orijinal şişe 

 

Nato biber gazı spreyi kişisel savunma için çantanızda, arabanızda, evinizde ya da ofisinizde bulundurmak ve günlük kullanım amaçlıdır. Küçük boyutta olması sebebiyle taşınması kolay, pratiktir ve çantanızda cebinizde yer kaplamaz. Avuç içine tam oturur ve kullanımı çok basittir. Orijinal 40 ml sıvı OC gazı organik biber özü içermektedir. İnsan sağlığında kalıcı herhangi bir hasar oluşturmadığı bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Yine de kullanıcın koruyucu nato biber gazı ile ilgili kullanımın nasıl olması gerektiğini araştırma yaparak kendisine zarar vermeden etkili şekilde kullanmayı öğrenmesi gerekir. Öncelikle belirtmek gerekir ki biber gazı taşımak yasaldır. En baştan bunu belirtmemizdeki sebep en çok sorulan soruların en başında '' Biber gazı yasal mı ? '' sorusu geliyor. Ayrıca ilerleyen bölümde detayını anlatacağımız sebeplerden kullanımı, alınıp satılması yasaldır.

Göz yaşartıcı biber gazı şehir hayatında istenmeyen olaylardan sonra adını sıkça duyduğumuz bir korunma aparatı. Kişisel korunma için kullanıldığından bu ürün kesinlikle bir silah değildir, self defence yani kişisel korunma malzemesidir. Bu anlamda gayet rahat bir şekilde biber gazı satın al butonuna dokunarak temin edebilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz. Yine takipçilerimizin en çok sorduğu sorulardan biriside biber gazı nerede satılır ? bu konuda insanları orijinal ürün alamama kaygısından rahatsız etmiş durumda. Polis sepeti 2007 yılından bu yana biber gazı satışı yapan bir firmadır. Bu konudaki tüm sorularınıza cevap verebilecek ülkemizdeki tek yetkili satıcı olduğundan burada güvendesiniz. Ayrıca aklınıza takılacak tüm soruların cevaplarını da burada bulabileceksiniz. Gelin şimdi biber gazı taşımanın bizlere sağladığı avantajlara ve genel olarak ürünün özelliklerine değinelim.

 

Neden Nato Biber Gazı Satın Almalısınız? Yada diğer bir deyiş ile en iyi biber gazı markası Nato mudur ?
 

Nato biber gazı ürettiği ürünleri dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir ve kabul görmüş kaliteli bir üründür. Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından özel izin ile üretilen doğal OC özlü bir biber gazıdır. Adı ve markası belli olmayan etkisi geçmiş ucuz fiyatlara satılan biber gazları ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Nato bir Alman firması olarak kendini tüm dünyaya kanıtlamış güvenilir bir üreticidir. Nato biber gazı piyasada bulunan, halkın erişebildiği en etkili ürün olarak bilinmektedir.

 

Nato Biber Gazı'nın Başlıca Özellikleri
 

  1. Günlük yaşamınızda karşı karşıya kalabileceğiniz gasp, taciz ya da hırsızlık gibi olaylarda kendinizi savunma amaçlı kullanabileceğiniz oldukça pratik bir üründür. Nato göz yaşartıcı sprey ile bu gibi durumlarda artık kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Gazı kullandığınız anda temas eden kişide etkileşime geçerek kişinin, gözlerinde yanma, nefes alamama hissi uyandırarak korku ve panik hali hissettirir. Bu da size durumdan kurtulmanıza yetecek zamanı sağlar.
  2. Sokakta ya da doğada karşınıza çıkabilecek saldırgan hayvanlarına karşı da etkili bir çözümdür. Ayılar ve köpeklerde etkili olduğu kanıtlanmıştır.
  3. Boyutu ufak olduğu için (3.5cm x 10cm) çantanızda cebinizde veya aracınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca çantanızda kendi kendine açılmaması için püskürtme butonu yanında 2 adet platik emniyet pimi bulunmaktadır.
  4. Doğal ve etkili içeriği sayesinde anında tesir eder.
  5. Sağlığa veya doğaya (ozon tabakasına) kalıcı bir zararı yoktur. Doğal OC özünden üretildiği için herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur.
  6. Biber gazı fiyatı ile de kullanılabilecek bir üründür. Ayrıca ekonomik olması açısından 3 adet ve 5 adet  şeklinde satılan eko paketlerden faydalanabilirsiniz.

 

Biber Gazı Hakkında Sorulan Sorular 

 

Biber gazı taşımak yasal mı ?

 

Biber gazını herhangi bir saldırıya uğrama ihtimalinize karşı, kendinizi savunma amaçlı  taşımanız legaldir. Nato Biber Gazı spreyi üzerinde yazdığı gibi "self defence" yani kişisel savunma amaçlı üretilmektedir. Göz yaşartıcı spreyleri kişisel savunma amaçlı kullandığınızda herhangi bir suç unsuru teşkil etmemektedir. Bu yüzden biber gazı taşımak yasak değildir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarında taşınması yasaklı olan ürünler belirtilmiş fakat biber gazları bunun arasında sayılmamıştır. Kanunlarda olmadığı gibi 10 Nisan 2017'de, 27 Kasın 2017'de, 11 Aralık 2017'de ve son olarak 25 Kasım 2021 de Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın yaptığı açıklamalara göre " Biber gazını yanında bulundurmak ve kendini koruma amacı ile kullanmak suç değildir." şeklinde basın açıklaması yapılmıştır. Bu veriler ışığında vatandaşın erişimi kanunen yasal olan 40 ml, 50 ml, 100 ml gibi küçük miktarlardaki biber gazları bir silah olarak değil bir savunma aparatı olarak değerlendirilmiştir.

 

 

Eczanede biber gazı satılır mı ?

 

Eczanede biber gazı satılmaz. Satılması ile ilgili genel hukuki bir engel yoktur fakat eczaneler bu konuda genellikle bulundurmamayı seçmişlerdir. 

 

 

En iyi biber gazı hangisidir? 

 

Nato gaz Dünya'nın en iyi biber gazı markalarından biridir hatta en başında gelir. Almanya' da yasal olarak üretilen ve devlet kurumlarınca denetlenen ve tercih edilen firmadır. Göz yaşartıcı spreyler yüksek konsantrasyonlu ve anında tesirli olmalıdır. Kalıcı yan etkisi olmamalı ve kullanımı pratik olmalıdır. Çanta ve cepte kolay taşınabilecek boyutta olmalıdır. Bu özelliklerin hepsini hatta fazlasını bu ürün karşılamaktadır.

 

 

Biber gazları hayvanlara karşı etkili mi?

 

Biber gazı hayvanlara karşı elbette etkilidir. İnsanlara karşı etkisi nasıl ise hayvanlara karşı da etkileri aynıdır. Kendinizi tehlikede hissettiğiniz zorunlu durumlarda saldırgan hayvanlara karşı kullanılabilir. Göz yaşartıcı spreyler hayvanlarda kalıcı hasar bırakmaz. Belirttiğimiz gibi sadece saldırı altında kaldığınızda kullanmanız önerilir. Sokak hayvanlarında ve diğer vahşi hayvanlarda (ayı, kurt vb...) etkilidir. Rahatlıklar hayvanlar üzerinde de kendinizi korumak maksadı ile kullanabilirsiniz.

 

 

Nato Biber Gazı'nın son kullanma tarihi var mıdır? Üretim tarihi nedir? 

 

Polissepeti sitemizden vermiş olduğunuz siparişlerde Nato Biber Gazı'nın olabilecek en yakın üretim tarihli biber gazı olduğundan emin olabilirsiniz. Resmi ve yetkili bayisi olduğumuz Nato Gaz ürünlerinde stoklarımızı haftalık olarak tazelemekteyiz. Satışa sunulmuş en yeni tarihli biber gazlarını sizlere göndermekteyiz. Biber gazı gibi kişisel güvenliğin ve kendinizi savunmanın söz konusu olduğu bir üründe, en yakın üretim tarihli ürüne sahip olmanız bizim için önemlidir. Nato Biber Gazı üzerinde belirtilen üretim ve son kullanma tarihi arası yaklaşık olarak 3 yıldır.

 

 

Biber gazının içinde ne var, hangi maddeden üretilir?

 

Nato Biber Gazı üzerinde yazan OC Gas ibaresi Oleoresin Capsicum Gazı içermektedir. Oleoresin Capsicum doğal olarak yetişen bir bitkiden elde edilen maddedir. Bu madde Şili Biberinin özünden üretilmektedir. Ayrıca eczacılıkta da sıkça kullanılmaktadır. OC maddesinden üretilen biber gazı, savunma amaçlı kullanıldığında verdiği zarar kalıcı olmadığı için İçişleri Bakanlığı'nın üretimine ve kolluk kuvvetleri tarafından savunma amaçlı kullanımına izin verdiği bir üründür. Etkileri sadece gözlerde yanma, yaşarma, ağızda sulanma gibidir.

 

 

Biber gazı nereden alınır?

 

Biber gazlarını firmamızın faaliyet gösterdiği sektördeki gibi polis ve askeri ürünlerin yetkili satışını gerçekleştiren firmalardan satın almalısınız. Sahte ürün veya tarihi geçmiş ürünle karşılaşmamak için firma ismi ve bilgileri kısıtlı ya da gizli olan firmalardan, web sitelerinden ucuz ürünler almamanız önerilir. Polissepeti firmamız gibi yetkili bayilerden satın almaya özen gösteriniz. Ayrıca İstanbul' daki mağazamızı ziyaret ederek biber gazı göz yaşartıcı sprey ürünlerini nakit ödeme veya kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Konum, adresimiz ve telefon numaralarımız sitemizde mevcuttur.

 

 

 

nato biber gazı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR