Polis Malzemeleri Ar-Ge Çalışmaları

 

Polis malzemeleri üzerinde yaptığımız çalışmaların bir başka örneği de polis özel harekat üniforması alanında yaptığımız geliştirmelerdir. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı çalışan branşlar arasında belkide en zor şartlar altında, en uzun görev sürelerine sahip olan personel Polis Özel Harekat Görevlileridir.

 

Bu oldukça hareketli hayata sahip olan özel harekat polisleri için, oldukça farklı ve direkt olarak ihtiyaca yönelik ürünler tasarlamak gerekiyordu biz de öyle yaptık. Polismalzemeleri denilince akla gelen tüm ürünler biraz farklı ve geliştirilmiş olsa da yine polis özel harekat personeli için kullanılır durumdadır. Bazı spesifik araç, gereç ve teçhizat dışında bizleri ilgilendiren polis kıyafetleri açısından oldukça diğer branşlarla benzerlik göstermektedir. Yıllardır, değişen renklerine ve üniforma tarzlarına birebir uyum göstererek doğrudan polis özel harekat personelinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştiriyoruz.

 

Özel Harekat Polisi Görevleri Nelerdir ?

 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kendi tarifi ile Özel Harekat Polisi'nin görev tanımı şu şekildedir ;

 

Kaçırılan uçak,gemi vb. ulaşım araçlarını kurtarmak ve faillerini etkisiz hale getirmek. Yurt içinde yapılmış her türlü terör faaliyetinin faillerini yakalamak için operasyonlar düzenlemek. Binalarda rehin alınmış şahısların kurtarılmaları için operasyonlar düzenlemek. 

 

Devlet büyüklerinin korunmaları için çeşitli araç,gereç ve polis malzemleri kullanarak tedbirler almak. Bu kadar hareketli bir hayatı olan polis özel harekat personeli için bu hayata uyum sağlayabilecek kabiliyette polis üniformaları tasarlanması gerekiyordu ve bu işi layığı ile yapan ender firmalardan birisi de polissepeti.

 

Özel Harekat Polis Malzemeleri

 

Özel harekat polis üniforması, standart kadro polisi yada çevik kuvvet polisi üniformalarına benzerlik gösterir dedik. Evet bu konuda kısmen haklıyız fakat aslında bir çok farklılıklar da arz ediyor. Bu farklılıkların neden kaynaklandığını anlamak için öncelikle özel harekat polisinin ne iş yaptığını ve hangi görevleri ifa ettiğini bilmemiz gerekmektedir. Haydi gelin birlikte özel harekat polisinin görev tanımı içerisinde neler var ? inceleyelim daha sonra bu çetin görevlerde kullanılması öngörülen üniformalara ve polis malzemelerine bir bakalım.

         

Özel harekat Pantolonu gibi, bazı gereklilikler vardı. Bahsettiğimiz hareketli ve operasyon dolu yaşantının içinde günlük kıyafetler elbette başarılı olamaz. Personel özel tasarım rahat ve esnek polis kıyafetlerine ihtiyaç duyar. Tam da burada Özel harekat polisleri için tasarlanmış olan ve giymesi oldukça keyifli ve rahat özel harekat pantolonu devreye giriyor. Dayanıklı kumaş yapısı ile yoğun görevlere adapte olan, esnek kumaşı sayesinde personelin hareket kabiliyetini artıran, bol rahat kesimi ile de uzun süren görevlerde kullanıcısını oldukça rahat ettiren bir ürün özel harekat personelinin işini kolaylaştıracaktı. Biz de bu tüm özellikleri kendi imalatımız olan polis pantolonlarında birleştirdik.

         

Sadece pantolon değil özel harekat polisinin kullandığı tüm polis malzemelerini özel malzemeden üretmeye devam ettik. Mesela palaska, hem örgü palaskalar olsun hem kumaş palaska modelleri olsun tümünü özel hammaddeden, en sağlam palaskayı ortaya çıkarmaya yönelik olarak üretiyoruz. Yine özel harekat cüzdanı da branşa özel olarak imal ettiğimiz, bu sayfada sizleri karşılayacak ürünler arasında. Polissepeti olarak 2008 yılından bu yana her branşa, her kategoriye birebir sahada ürünleri kullanan personelden aldığımız geri dönüşler ile özel imalat yapmaktayız. Polis Özel Harekat üniformaları da bu özel imal edilen ürünlerdendir.

 

Polis sepeti yola çıktığı ilk günden beri aynı slogan ile devam etmektedir. ''En uygun fiyata en iyi ürünleri sizlerle buluşturacağız. '' Bunu yaparken bazı ürünleri kendimiz imal ediyor bazılarını ise güvendiğimiz ve ürünlerinin koşulsuz şekilde arkasında duran firmalardan temin ediyoruz. İşte bu markalardan bazılarını Akar, Wolf Holster, Tugan Taktikal, Kuyucu Deri şeklinde sıralayabiliriz.

 

Özel Harekat Polis Malzemeleri

Daha farklı bir çok konuda fikir edinmek veya görüş bildirmek için polissepeti-blog'u ziyaret edebilirsiniz. Farklı konularda yazılmış bir çok içerik sizleri karşılayacak burada. Üye olarak anlık gelimelerden haberdar olabilir yada daha farklı konularda fikirlerinizi sunabilirsiniz.