ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kamp Sandalyesi

 

Kamp sandalyesi artık her yerde sıkça görmeye alıştığımız bir kamp malzemesi. Gün içerisinde ki kullanım kolaylığı ve arabalarımızın bagajında sürekli taşınabilmeside günden güne kamp sandalyelerini vazgeçilmez kılıyor.

 

Her an kullanıma hazır olması, kampçılar ve keyfine düşkün gezginleri bu ürüne bağlıyor. Artık şehirden kaçmaya çalışanlar ve doğa aktiviteleri için yer ve zaman kollayanlar olarak sayımız her geçen gün artıyor. Oldukça basit bazı aksesuarlar kullanarak bazı anlık kaçamaklar yapabiliyoruz. Bu tür eğlenceli kaçamaklarda en büyük yardımcılarımızdan birisi, her daim yanımızda olan katlanır sandalye oluyor.

 

Piknik sandalyesi olarak ta bilinen bu eşyaların en çok kullanıldığı alanlardan birisi elbette piknikler. Özellikle dış mekan aktivitelerinin, biz Türk toplumunda oldukça fazla sevilen bir türü olan pikniklerin vazgeçilmezi oldular. Her piknik alanında, sahilde, mesire alanında, ormanlarda, dağlarda sıkça her renk ve modeline rastladığımız açılan sandalyelerin polissepeti olarak bizde en uygun fiyatlı ve en kullanışlı modellerini bu sayfamızda sizler için derledik.

 

Ayrıca yine bu yazımızda Katlanır kamp sandalyelerinin özellikleri ve alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği konularına da birlikte değineceğiz. Haydi gelin öncelikle sırasıyla bu sorulara birlikte cevap arayalım.

 

Hangi Kamp Sandalyesini Almalı ?

 

Genellikle konumuz kamp malzemesi olunca kullanıcıların çoğunun ortak istekleri uzun ömürlü ürünler almak yönünde. Zira bu tip ürünleri alanların çoğu bilir ki kısa sürede metal aksamı çabucak kırılıp dökülür. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için öncelikle şu konuyu iyice anlamak lazım. Kampanya vs. adı altında normal fiyatların oldukça altında ürün satan büyük market zincirlerinin ''ithal '' (ÇİN Menşeli) olarak getirdiği ve satışını yapmaya çalıştıkları ürünlerden uzak durmakta fayda var. Bunları alırsak yarı yolda kalırız demiyoruz elbette alanlar olabilir, fiyat performans ürünü olarak ta görebilirler fakat biz başta söylediğimiz gibi uzun ömürlü kamp sandalyesi arıyoruz.

 

Bu sebeplede her mahallede şubesi olan ve indirim adı altında satılan zayıf, dayanıksız ürünlerden uzak durmakla işe başlayabiliriz. Daha sonra kamp forumları gibi insanların bilgi alışverişinde bulundukları dijital ortamlarda, kullanıcıların tavsiyeleri sonucunda eriştikleri tecrübelerini dinleyebliriz. Bu konuşmalar, yazılar, videolar genellikle marka model tavsiyeleri üzerine oluyor. Bu tip tavsiyelere kulak vermekte fayda var. 

 

Katlanır Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  1. Kamp sandalyesi özelliklerini satıcı açık şekilde paylaşmalıdır. Bu özelliklere göre kendimize göre en uygun sandalyeyi seçebiliriz. Özellikten kastımız katlanma durumu, ayak sayısı,ayakların kalınlığı, metal cinsi, kumaş cinsi vs...
  2. İhtiyaca göre Kamp sandalyesinin kolay taşınıp taşınamadığı öğrenilmeli. Araçta ne kadar yer kapladığı bilinmeli ki bazı ailelerde bu ürünlerden 5-6 tane bulunabiliyor.
  3. Sandalye açlılıp kapanırken rahat şekilde uygulaması yapılabiliyor mu? Bu hususta satıcının hazırladığı video varsa izleyip net karar vermekte fayda vardır.
  4. Piknik sandalyesi ne kadar ağırlık taşıyor ? Belkide en önemli husus bu konuda kilodur. Kesinlikle sizi taşıyacak bir ürün aldığınızdan emin olun.
  5. Fiziki bir mağazası var ise satıcının gidip ürünü canlı görmek ve kullanıp kısa süreli de olsa gerçek bi tecrübe ile karar vermek bizce en iyi kamp sandalyesini seçmek konusunda en doğru tercih olacaktır.

 

En Kaliteli Kamp Sandalyesi Nasıl Seçilir ?

 

Bu konuda kamp sektöründe kendini kanıtlamış markalar ile ilerlemek ve onlar arasından seçim yapmak en iyi kamp sandalyesi hangisidir ? sorusuna bizi bir adım daha yaklaştırır. Biz size 3 farklı kategoride ürün sunacağız siz bunların arasından hangisini alsanız memnun kalırsınız fakat, bildiğiniz üzere bazı alışverişler bütçe nedeniyle tam ihtiyaç olanın alınamaması ile sonuçlanıyor.

 

Bu durumlarda alınan üründen beklenilen performans elde edilemeyebiliyor. Bu yüzden bizim kamp sandalyesi tavsiyesi kendi temin edebildiğimiz markalardan profesyonel, yarı profesyonel ve ekonomik grup olmak üzere 3 farklı segmentte olacak. Sizde bütçenize göre bunlardan seçim yapabilirsiniz.

 

Profesyonel kamp sandalyesi olarak King Camp Markasının Deluxe serisi karşımıza çıkıyor. Sağlamlığı ile bütçemize, rahatlığı ile sağlığımıza, en çok ta görüntüsü ile göz zevkimize hitap ediyor. Sıradan ürünlerden olmadığı zaten ilk oturuşta anlaşılan KİNGCAMP Deluxe katlanır sandalye oldukça rahat ve kullanışlı.

 

Yarı profesyonel olarak nitelendirebileceğimiz model Kingcamp Moon Kamp Sandalyesi. Kullanımı ve katlanma yapısı biraz standart sandalyelerden farklı ama rahatlığına alışırsanız kesinlikle vazgeçemezsiniz. Oldukça hafif olan KİNGCAMP MOON Katlanır Sandalye orta segmentte kullanılabilcek en rahat ve en uygun fiyatlı kamp-piknik sandalyesidir diyebliriz.

 

Ekonomik uygun fiyatlı kamp sandalyesi grupta bizi Evolite Nature kamp sandalyeleri karşılıyor. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan evolite ürünleri ayrıca katlandıktan sonra aracınızda oldukça az yer kaplıyor. Standart ürünlerden sağlamlığı ile ayrılan Evolite Nature Modeli Katlanır Sandalye Fiyatı ile de oldukça bütçe dostu bir yapıda. 

 

Katlanır Sandalyeler Kaç Kilo Taşıyor ? 

 

Kamp sandalyesi alırken tercihinizi kolaylaştıracak bir tablo ile sizlere yardımcı olmak istedik. Aşağıdaki tabloda soldaki sütunda marka ve seri ismi, sağdaki sütunda ise maksimum taşıyabildiği ağırlık yazıyor. Ağırlık ile alakalı işinizi kolaylaştıracak bir kaç ek bilgi daha vermekte fayda var. Katlanır sandalye ağırlık testleri sabit ortamlarda, hareketsiz ağırlıklar ile yapılmıştır. Yani bu demektir ki karşısında 160 kg. yazan sandalyeye gerçekten 160 kg. olan bir kullanıcı rahatlıkla oturamaz. İnsan kullanım esnasında hareket edecektir ve buda sandalyenin dayanımını azaltacaktır. Bu yüzden bu ağırlık birimlerini her zaman %20 daha aşağı düşünmekte fayda vardır. 

 

Evolite Nature Serisi 130 KG.
Dft Premium Serisi 105 KG.
Dft Rejisör Serisi 80 KG.
Kingcamp Moon Serisi 120 KG.
Kingcamp Deluxe Serisi 160 KG.
Kingcamp Swivel Serisi 100 KG.
Kingcamp Juniper Serisi 136 KG.
Kingcamp Moongazer Serisi 150 KG.
Kingcamp Portable Serisi 136 KG.
Kingcamp Larch Beech Serisi 120 KG.
Kingcamp Arm Quad Serisi 120 KG.

 

Hangi Marka Kamp Sandalyesini Alınmalı ?

Dünya genelinde ve ülkemizde yüzlerce, tanınmış yada tanınmamış kamp sandalyesi üreticisi bulunmakta. Haliyle kampçılarda hangi markayı tercih edecekleri ile ilgili sürekli olarak sorular sormaktalar. Polis Sepeti olarak biz diğer tüm kategorilerimizde olduğu gibi ürünleri, öncelikle test edip kullanarak satabileceğimiz ve bizi mahcup etmeyecek markaları ürün gamımıza dahil etmeye çalışıyoruz. Bu alanda da en sağlam kamp sandalyesini bulmak amacı ile bir dizi testler yaptık. Zira satıştan daha ziyade olumlu geri dönüşlerin fazlalığı ile sattığımız markaları değerlendirmekteyiz. Bu açıdan olayı değerlendirecek olursak, aslolan aldığınız ürünün markası değil, alışveriş yaptığınız mağazadır önemli olan. Biz bu konuda sonuna kadar kendimize ve satış ortaklarımız olan Sturm, Kingcamp, Dft, Evolite, Shakespeare markalarına güveniyoruz.  

 

Hangi Katlanır Kamp Sandalyesi Daha Rahattır ?

 

En rahat katlanır kamp sandalyesini bulmak evet gerçekten internet ortamında çok zor. Bu yüzden tam anlamıyla tatmin olacağınız, %100 başarılı bir alışveriş için 2 seçenek bizi bekliyor. Birincisi satıcının mağazasına gidip tüm ürünleri denemek ki, Kağıthane Seyrantepe Mağazamızda kamp ürünleri mevcut denemek için gelebilirsiniz. İkinci seçenek size koşulsuz iade garantisi sunan satıcılardan alışveriş yaparak ürünün rahatlığı konusunda memnun kalmadığınız taktirde iade etmek yada başka bir model ile değiştirmek. Polissepeti size yaptığınız tüm alışverişlerde koşulsuz iade garantisi sunan ender kamp malzemesi satış mağazalarındandır.

 

Kamp Sandalyeri Fiyatları Nasıl Belirleniyor ?

 

Genellikle ithal ürünler olan bu tarz kamp malzemeleri öncelikle kur farklarından etkilenmektedir. Ayrıca üretici ve ithalatçıların artan talep karşısında teminde zorlanması sonucunda fiyatına doğrudan müdahale ettikleri biliniyor. Kamp sandalyelerini en uygun fiyata almak için doğrudan alışveriş yapmak yerine polis sepeti'nde de olduğu gibi belirli dönem yapılan kampanyalardan faydalanabilirsiniz. 

 

Kamp Sandalyesi Çeşitleri

 

Bu kısımda sizlere kamp sandalyelerini en basitten, en donanımlıya doğru sıralamaya çalışacağız. Burada fiyat değil ürün özellikleri bakımından çeşitliliğine değineceğiz.

 

Kamp Tabureleri

 

Kamp taburesi en basit kamp oturakları grubuna girer. Kapladıkları alan azdır. Kullanımları oldukça basit ve rahattır. Yine farklı türleri bulunmakla beraber 4 ayaklı kamp tabureleri, en revaçta . Tüm türleri de katlanabilir olarak tasarlanmaktadır.

 

Polis Sepeti Kamp Taburesi

 

Klasik Kamp Sandalyesi

 

Evet her yerde gördüğümüz model budur ve standart bağlantılar ile ayakların birbirine bağlandığı kamp sandalyesi modelidir. Katlanabilir ve az yer kaplar niteliktedir. Kullanımı oldukça rahattır. Alırken de standart kamp sandalyesi olarak arayıp bulabilirsiniz. Rejisör tipi olarak ta bilinir.

Kamp Sandalyesi Polis Sepeti

 

3 Ayaklı Pratik Kamp Tabureleri

 

Basit ama oldukça kullanışlı modellerdendir. Adından da anlaşılacağı üzere 3 adet birbirine paralel bağlanan ayak vasıtası ile ayakta durur. 

3 ayak kamp taburesi

Piknik Sandalyesi Yada Plaj Sandalyesi

 

2 ayaklı bir yapıya sahiptir. Yine diğer modellerde olduğu gibi katlanabilir yapıdadır. Katlandığında dümdüz yayvan bir yapıda olması diğer modellerden ayrılan en önemli özelliğidir. Diğer modellere göre biraz daha fazla yer kaplayan plaj sandalyesi modeli ayrıca biraz da diğer modellerden ağırdır.

piknik ve plaj sandalyesi

Kepçe Şeklinde Kamp Sandalyeleri

 

Şeklinden dolayı bu ismi almış olan bu ürün grubu kullanıcıya geniş oturma imkanı sunar. Üretim tipi genellikle metal iskelet yapısı üzerine kumaş giydirme yöntemidir. Kumaş aksamı genellikle kare şeklini alır.

kepçe tip kamp sandalyesi

Şezlong Tipi Kamp sandalyesi

 

Açıldığı zaman şezlong pozisyonuna gelebildiği için bu ismi almakta. Hem standart bir kamp sandalyesi hemde şezlong olabilme özelliğine sahip modelleri bulunmaktadır.

Şezlong Kamp Sandalyesi Polis Sepeti

Çocuk Kamp Sandalyeleri

 

Aslında teknik olarak klasik kamp sandalyesi sayılmaktadır. Fakat aileler tarafından ayrıca aratılmakta olduğu için farklı bir başlık açmayı uygun bulduk. Çocuklar için küçük ebatlarda yapılan ve farklı renkler kullanılan kamp sandalyeleri kamp alanlarında çocuklarını da düşünen ailelerin gözdesi.

Çocuk Kamp Sandalyeleri

Askılı Kamp Sandalyeleri

 

Oturulan kumaş aksamın havada kaldığı tipte kamp sandalyeleridir. Kollardan bağlanan kumaş oturma kısmı havada kalır ve kullanıcıya bir hamak keyfi sunar.

 

Askılı Kamp Sandalyesi

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR