99,00 TL KDV Dahil
119,00 TL KDV Dahil
139,00 TL KDV Dahil

Tabanca Kılıfı

 

Tabanca kılıfı, tabancayı belimizde, bacağımızda, baldırımızda, sırtımızda, koltuk altımızda, ayak bileklerimizde ya da vücudumuzdan bağımsız olarak araç veya ofisimizde taşımaya yarayan basit teçhizattır. Evet tabanca kılıfı denilince bu en basit tarifi aklımıza gelir ve taşıma fiilini gerçekleştirmek gerekir. Çünkü '' Tabanca Kılıfları '' yazımızın ilerleyen bölümlerinde de değineceğimiz üzere bir çok görevi vardır. İşlevlerin en önemlisi taşıma, bulundurmadır. Birçok çeşidine detaylı olarak değineceğimiz tabanca kılıfları özelinde genellikle sar9 tabanca kılıfı veya canik tabanca kılıfı olarak kullanıcıların tercih ettiklerini görmekteyiz.

 

Tabanca kılıfına özel değil, herhangi bir eşyanın aktif olarak kullanabilmesi için öncelikle onu yakınınızda bulundurmak gerekir. Zira ihtiyaç anında elinizin altında olsun, hemen kullanayım istersiniz. Tabii ki tabancalarda kullanıcıları açısından hiç kuşkusuz taşıdıkları en önemli unsurdur ve kullanım için her daim üzerlerinde hazır bulunsun isterler. Bu sebeple gelişen savunma sanayi yan ürünleri içerisinde olan tabanca kılıfları da tarih boyunca bir çok değişime ve gelişime uğradı. İnsanlar bölgelerine göre bulabildikleri birçok farklı hammaddeden tabanca kılıfı üretmeye çalıştılar. Tabii burda en önemli husus ihtiyaçtı. Kullanıcıların neye ihtiyacı var ise zaman içerisinde tabanca kılıflarıda bu yönde evrildiler ve güncel hallerini aldılar.

 

Tarihte Tabanca Kılıfları

 

Tabanca kılıflarının ilk olarak ne zaman yapıldığı tam bilinmemekle birlikte 1800 lerin başı olarak tahmin ediliyor. Tarihimizin ilk tabanca kılıflarının toplu tabancalar için yapıldığı biliniyor ve sıradan bir deri keseden farksız, hiçbir özelliği olmayan eşyalardı. Daha sonra maliyeti daha düşük olan, kumaş tabanca kılıfları savaşlarda ve askeri kullanım amacıyla üretildi, belki çok dayanıklı değillerdi ama binlerce askerin donatılması sözkonusu olduğunda işe yarıyordu. Günümüze yakın tarihlerde artık tabanca kılıfı dünyası oldukça farklı bir fikirle karşılaştı. Plastik kılıfı ilk duyulduğunda kimse taarfından itibar edilmeyen bir düşünce idi. Kim derdi ki bir gün herkesin plastik tabanca kılıfları olacak. Herhangi bir tabanca şeklini dahi andırmayan ilk ilkel tabanca kılıflarından,  bahsettiğimiz gibi ihtiyaçlar ve eldeki hammaddeler doğrultusunda, tabanca kılıfları, çağdaş şeklini kazandı.

 

Tabanca Kılıfı Yapımında Kullanılan Hammaddeler Nelerdir?

 

Deri, tabanca kılıfları yapımında kullanılan ve hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen en önemli hammaddelerden birisi. Deri tabanca kılıfı şeklinden midir yoksa kullanım kolaylığı ya da alışkanlık mıdır bilinmez ama kullanıcıları kolay kolay tercihlerini değiştirmez. Bugün bile binlerce farklı model kılıf alternatifi varken deri tutukunları tercihini her zaman bu yönde kullanıyor ve bu gelecekte de böyle olacağa benziyor. Bu yüzden polis sepeti olarak deri kılıf alanında farklı tasarımlar ile tabanca kullanıcıları ve atış camiasına modern deri tabanca kılıfları sunmaya çalışıyoruz. Modern tabirinden kastımız derinin gelenekselliği ile çek at taktikleri gibi ihtiyaçları birleştiren ürünler sunmaya çalışıyoruz.

 

Kumaş tabanca kılıfları olarak adlandırılsa da burada anılan kumaş kelimesi kesinlikle sizi aldatmasın. Tekstil alanında kullanılan kumaşlardan oldukça farklı cordura ve imperteks kumaşlar denilen sert ve şekil alabilen türde kumaşları kullanıyoruz. Kumaş kılıfları polis, jandarma, özel güvenlik, sivil vatandaş kullanabileceği gibi  özellikle de askeri alanda kullanılmaktadır. Açıkçası kumaş kılıflar sağlam olmalıdır. Çünkü askerler özelinde konuyu ele alacak olursak hiç bir asker teçhizatının onu yarı yolda bırakmasını istemez.

 

Plastik tabanca kılıfı ya da bir diğer ismi ile modern tabanca kılıfları hemen her tabanca kullanıcısının belinde yerini alan bir ürün. Ve tahtını başka aksesuarlara kaptıracağa da hiç benzemiyor. Artık milimetrik hesaplarla yapılan ve binlerce ürünü aynı şekilde ve ağırlıkta üretmeye izin veren enjeksiyon kalıp teknolojisi ile taktik aksesuar dünyasının tanışmasının bir sonucu olan plastik ürün tabanca kılıflarıdır.

 

Zaman içerisinde her türlü malzemeden yapılan tabanca kılıflarımız, en güncel sistem olan vakum yöntemi ile tanıştı ve şekil alabilen plastik plaka hammaddeler ile bu teknik birlerşince, kydex tabanca kılıfı gibi kullanışlı ve oldukça çok tercih edilen bir ürün ortaya çıktı.

 

Tabanca Kılıfı Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

 

Tabanca kılıflarının dizaynında da her alanda olduğu gibi ihtiyaçlar ön plana çıkmıştır. Örneğin bir asker yada bir polis için oldukça önemli olan tabanca bacak kılıfı herhangi bir vatandaşın sivil hayat içerisinde kullanabileceği bir tür değildir. Bunun yerine sivil tabanca kılıfı alması en doğal tercih olacaktır. Bu bölümde sizlere tabanca kılıfı modellerinden bahsetmeyi amaçlıyoruz gelin birlikte farklı ihtiyaçlara yönelik tabanca kılıflarını inceleyerek hangi alanlarda kullanıldıklarına dair fikir geliştirelim.

 

Alçak Taşıma Tabanca Kılıfları

 

Comfort-tac tasarım tescilli ürünümüz, üzerinde tüm polimer taktik kılıflarını kullanabildiğimiz bir alçak tabanca taşıma aparatıdır. Polissepeti her zaman esinlenmekten veya imal edilmiş ürünleri kopyalamaktan imtina eder. Tamamen tasarımı bize ait olan Comfort-tac alçak taşıma aparatı sayesinde tabancanız sizinle birlikte hareket eder. Diğer tüm alçak taşıma aparatlarında kesinlikle tabanca sabit kalmaktadır.

 

Sivil Tabanca Kılıfları

 

Sivil kullanıcıların kullanımı için geliştirilen ve tabancanın dışarıda görünmesini en aza indirgemiş her ürün bu sınıfa girer. Bu kategori içerisinde bulunan bazı örnekleri saymak gerekirse ; Kydex tabanca iç kılıfı buna güzel bir örnek olabilir.

 

Belde Kullanım Tabanca Kılıfları

 

Bir çok farklı malzemeden yapılan tabanca kılıflarını belde kullanmak mümkün. İnsanın genel ortopedik durumu göz önüne alındığında tabancayı taşımaya en müsait yerin zaten bel olduğu apaçık ortadadır. Kaliteli tabanca bel kılıfı ile yapılan bir taşıma tecrübesi eşsizdir. Kullanıcıyı yormaz ve dengeli yapısı sayesinde atıcı istediği anda tabancasını elinin altında hazır bulur.

 

Korse Tabanca Kılıfı

 

Korse tabanca kılıfları yine en iddialı olduğumuz ürünler arasındadır. Polissepeti olarak adet bazında en fazla sattığımız ve en fazla müşteri memnuniyetini, olumlu geri bildirimi karşıladığımız kategori korse tabanca kılıfıdır desek herhalde yalan olmaz. Kesinlikle sivil kullanıcılar için oldukça rahat bir tabanca taşıma deneyimi sunan korse kılıflar vazgeçilmezdir. Elastik yapısı sayesinde vücudu sarar ve tabancayı en yakınınızda taşımaya imkan sağlar. Yine esnek yapısı sayesinde sahip olduğumuz bir diğer avantaj ise gün içerisinde kullanıcısına eğilip doğrulma gibi günlük hareketlerde oldukça yardımcı olması.

 

Tabanca İç Kılıfı

 

İç kılıflar, tabanca kullanıcıları için hayat kurtarıcı niteliktedirler. Sivil kullanıcılar için olduğu kadar, polis ve askerlerinde sivil halde iken çokça tercih ettikleri bir ürün olup tabancayı belli etmeden pantolon içerisinde taşımaya imkan tanırlar. Tabanca iç kılıfı denilince akla il gelen misal, deri iç tabanca kılıfı olacaktır. Yumuşak bir malzemeden kullanmak isteyenler deri iç kılıfı kullanabilirler.

 

Koltuk Altı Tabanca Kılıfı

 

Koltuk altı tabanca kılıfı özellikle kış veya bahar aylarında üzerimizde giydiğimiz mont,yağmurluk, üst eşofman, gömlek gibi üst giyim ürünleri üzerimizde olduğunda kullanılan ve belde tabancanın yaptığı ağırlığı tüm vücuda yayması ile bilinen oldukça kullanışlı bir kılıf modelidir. Deri ya da kumaş malzemeden yapılabilen koltukaltı tabanca kılıfları rahat tabanca taşımanın diğer adıdır. Önemli olan kullanım konusunda size sunduğu taşıma deneyimi ve rahatlığıdır.

 

Solak Tabanca Kılıfı

 

Polis sepeti olarak her alanda taktik tabanca kullanıcısının yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda sayıları az olsa da solak tabanca kullanıcılarını da unutmadık. Kaliteli solak tabanca iç kılıflarını bu sayfamızda bulabileceksiniz. Sıradan değil ayrıntılı belirtmeye özen gösterdiğimiz en özel ürünlerimiz arasında olan tabanca kılıfları kategorimiz içerisinde ürün içeriğine girerek, solak tabanca kılıfı tercihi var ise temin edebilirsiniz.

 

Sar9 Tabanca Kılıfı

 

Ülkemizde halihazırda en çok satılan tabanca modeli olan sar9 için özel olarak polis sepeti tarafında geliştirilen tüm modelleri bu kategori içinde belirtiyor ve inceliyoruz. Sar9 tabanca kılıfı birebir tabancanıza göre imal edilmiş olmalıdır ve biz bu konuda üzerimize düşen vazifeyi yerine getirerek sizlere birebir sar9 veya sar9 mete için üretilmiş ürünleri sunuyoruz. Sar9 tabanca kılıflarının bir diğer önemli özelliği ise deri, plastik yada kumaş olarak her tür hammaddeden imal edilebilmiş olmasıdır. Yine bu sayfadan sar9 plastik taktik tabanca kılıfı yada diğerlerini ihtiyacınıza göre temin edebilirsiniz.

 

Canik Tabanca Kılıfı

 

Dünya'da satış rekorları kıran ve milli gururumuz olan Canik55 tabancaları için yapılmış özel canik tabanca kılıflarını bu kategorimiz altında ele alacağız. Ürettiği tabancaları ile adından sıkça söz ettiren cank 55 firmasının tüm modelleri için ayrı ayrı itina ile çalışmaktayız. Her zaman olduğu gibi, en yeni ve en güncel ürünleri sizlerle buluşturmaya çalışan polis sepeti canik tabanca kılıflarını da bir çok farklı malzemeden imal ederek, çok farklı taşıma sistemleri ile sizlere sunuyor. Canik bacak kılıfları, Canik bel tabanca kılıfı gibi bir çok ürünü sayfamızda renk ve model seçenekleri ile ihtiyacınıza göre özelleştirerek bulabileceksiniz.

 

Şarjör Kılıfı

 

Konu tabanca ise orada şarjörden bahsetmeden geçmek olmaz. Şarjör kılıfı bir tabanca kullanıcısının olmazsa olmaz aksesuarıdır. Her tabanca sahibinin kesinlikle şarjör kılıfı bulunur ve kullanımı da oldukça gerekli bir aksesuardır. Şarjör kılıfları kullandığınız tabancanın marka ve modeline göre değişmekle birlikte bazı üreticiler tarafında universal( yani her şarjöre uyan) olarak ta yapılabilmektedir. Deri şarjör kılıfı ya da polimer taktik şarjör kılıfı olarak bu sayfandan temin edebilirsiniz. Şarjörlük olarakta biline bu ürün tipinde te önemli olan yine ihtiyaçtır. Sizde ihtiyacınıza uygun aksesuarı aşağıda bahsedeceğimiz kriterlere dikkat ederek oldukça kolay şekilde belirleyebilirsiniz.

 

Tabanca KIlıfı Markaları

 

To-Gun Tabanca Kılıfı

 

Özellikle plastik polimer taktik kılıf alanında iddialı olduğumuz ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışı piyasalara sunduğumuz tescilli markamızdır. Marka politikası olarak her bir müşteri ve takipçimizi memnun etmeyi amaçlarız. Bu memnuniyetten kastımız tabanca sahiplerine aldıklarında kullanabilecekleri tabanca kılıfları imal etmektir. Bir çok tabanca sahibinin kenarda, köşede çok sayıda kılıfı bulunmaktadır. Hiçbirini kullanmaz ve zaten bir çoğu işe yaramaz bir hevesle alınan ürünlerdir. İşte To-Gun Holster çıkış noktası tam da burasıdır. Kesinlikle To-Gun tabanca kılıfı, tabanca kullanıcılarına alıp kullanacakları yani bir köşeye atamayacakları tabanca kılıfalarını ulaştırmayı vaaderiyor.

 

Fobus Tabanca Kılıfı

 

Polimer Taktik tabanca kılıfı atası olarak bilinir ve dünyanın en büyük kılıf üreticileri arasında gösterilir. Taktik atış camiasının en gözde tabanca kılıflarından olan fobus kılıflar belki de Dünya'da bulunan tüm tabancalara göre farklı kalıplarda imalat yapıyor. Kilitli tabanca kılıfı ya da sıkıştırmalı modeli olmak üzere 2 farklı türü bulunan fobus tabanca kılıfları '' Lead The Way '' mottosu ile en yeni tabancalara dahi kılıf imal etmeye ve gerçekten sektörün en büyük aktörü olmaya devam ediyor.

 

Akar Tabanca Kılıfı

 

Özellikle Sar9 kutu içeriğinde verilen orijinal sar9 kılıfı olarak bilinir Akar tabanca kılıfları. Akar, yaklaşık 50 yıllık bir saraçlık ( çanta ve  kılıf diken kişi) tecrübesi ile kılıf imal etmeye ve her yeni gün yenilikler ile ülkemizde ve Dünya'da adından olumlu söz ettirmeye devam ediyor. Kendine özgü açılan sistemi ile üretilen Akar kilitli polimer tabanca kılıfları profesyonellerin son zamandaki en gözde aksesuarları arasında.

 

Acar Tabanca Kılıfı

 

Polimer tabanca kılıfı denilince akla ilk gelen yerli ürünlerdendir. Acar, bir çok tabancaya aynı anda uyabilen modeller geliştirerek tanıtımını yaptı ve şu anda da üretimine ara vermeden bu doğrultuda devam ediyor. Kaliteli polimer yapısı ve sorunsuz çalışan kilit sistemi ile Acar kılıf tabanca sahiplerinin sevdiği ve özellikle asker ve polis kullanıcıların tercih ettiği yerli ve milli bir kılıfımızdır.

 

Unicorn Tabanca Kılıfı

 

Ülkemiz kılıf üretiminde adet bakımından lider konumunda olan Unicorn bir Biton Kalıp markasıdır. Oldukça fazla sayıda tabanca kalıbı bünyesinde bulunduran Unicorn firması her yeni çıkan tabanca için bir kalıp yaparak her tabanca özeldir mantığı ile oldukça başarılı işler yapıyor. Özellikle Abd olmak üzere yurtdışı satış hızı da yüksek olan firmanın unicorn kilitli tabanca kılıfı kendine has kilitleme sistemi ve oldukça farklı kırılmaz polime yapısı sayesinde diğer sıradan ürünlerden ayrılıyor.

 

Toma Tabanca Kılıfı

 

Yerli polimer tabanca kılıflarımızdan bir diğeri de toma kılıftır. Ülkemizde üretilen bir çok tabancanın kılıfı toma envanterinde mevcuttur. Yumuşak polimer yapısı ve bele oturan yapısı tercih sebepleri arasındadır.

 

Cytac Tabanca Kılıfları

 

Cytac Çin menşeili bir kılıf imalat markası olup taktikal camiada oldukça sevilen ve üst kalite polimer kılıfları üretmektedir. Sig sauer tabanca kılıfı ya da glock tabanca kılıfı gibi yabancı ithal tabancalar için özel kılıflar geliştiren marka yaklaşık 25 yıldır tabanca kullanıcılarının hizmetinde.

 

Tabanca Kılıfı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

İhtiyaç alışverişlerimizin temelini oluşturur. Burada da tabanca kılıfı alırken dikkat edilecek husus yine ihtiyaçtır. Ne tür bir kılıf ihtiyacımız var öncelikle onu değerlendirmek gerekir. Dış kılıf arıyoruz ve tabanca belimize oldukça yakın olsun istiyorsak deri bel tabanca kılıfı işimizi görecektir. Tabancayı belli etmeyecek ve oldukça bele yakın şekilde taşımaya imkan sağlayacaktır. Pantolonun içinde tabanca taşımak istiyoruz fakat mesela polimer iç kılıflar çok sert geliyor ve konforlu bir taşıma sunmuyor ise deri,kumaş ya da neopren iç kılıflar bu konuda sorunumuzu çözecektir. Bu anlamda Türkiye'nin en geniş tabanca kılıfı platformu olan polis sepeti üzerinde satılan ürünlerin içeriklerine bakmaya ve daha önce alışveriş yapan kullanıcıların bu konulardaki yorumlarından da faydalanmaya çalışınız.

 

İyi Bir Tabanca Kılıfı Nasıl Olmalı?

 

Takdir edersiniz ki bu sorunun kesinlikle tek bir cevabının olması mümkün değildir. Tabanca kılıfının iyi olması demek amacına, ve görevine hizmet etmesi demektir. Nedir bu görevler? Birincisi tabancayı korumasıdır. En iyi tabanca kılıfı, kullanıcısından başkasının tabancaya erişimine izin vermez bir de diğer anlamda koruma ise her türlü dış etkenden korur. İkincisi tabancayı kullanıcının her zaman emrinde tutar, her elini attığında tabanca kullanıma hazır değil ise iyi bir tabanca kılıfı kullandığımızı söyleyemeyiz. Üçincü ve sonuncu görevi tabancayı konforlu şekilde taşımaya imkan sağlamasıdır ki oldukça önemlidir. Personel bazen saatlerce ayakta görev yapmak zorundadır. Bu yüzden konforlu bir kılıf her zaman iyi bir kılıftır. Yine buradaki bilgilerin size yeterli gelmediğini düşündüğünüz durumlarda Polissepeti-blog'a başvurabilirsiniz. Burada sizler için yazılmış yüzlerce makale-deneme yazısı arasından ihtiyacınıza yönelik olanları okuyabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.